Pianeta - živé ploty

Reklama

Diskuzní fórum - Volná diskuze - Realitní kancelář???ano či ne

Přidat příspěvěk

Realitní kancelář???ano či ne

Robert Kropáč | 22.11.2023 12:45:58

Já vždy dám na doporučení známých a také hodně pročítám recenze. Kupoval jsem byt od pan Ing. Šoustala a velice mě naše spolupráce potěšila. Věnoval se mi i ve večerních hodinách a byl velice vstřícný.

Odpovědět

 

RK Krása bydlení

Andrea Juzová | 29.06.2023 08:43:46

Jsem rozvedená a chtěla bych si koupit byt od této realitní kanceláře, máte snimi zkušenost prosím? Mají ted v nabídce levný byt. Děkuji moc všem.

Odpovědět

 

Re: RK Krása bydlení

Anička | 03.05.2024 13:17:21

Přes realitku Krása bydlení jsme kupovaly byt, všechno bylo naprosto v pořádku, nemusely jsem se o nic starat a vše zařídili. Je to mnohem pohodlnější než si vše zařizovat sama.

Odpovědět

 

Návratnost investíční nemovitosti

Petr Jelínek | 21.03.2023 12:56:38

Zdravím, chci se zeptat, kolik let návratnosti by měla podle Vás mít nemovitost, aby byla investičně zajímavá?

Odpovědět

 

RK Franz

Dominika | 13.02.2023 11:48:12

Dobrý den, má zde někdo zkušenost (jakoukoliv) s realitní kanceláří Franz?

Odpovědět

 

Markéta | 19.12.2021 00:52:12

Má tu někdo prosím zkušenost s Pokorný realitní kancelář se sídlem v Preze? Nebo s jejich real. makléřem Zbyňkem Nejedlým? Takto jsem ještě neviděla nikoho tlačit na pilu a mám z toho smíšené pocity. Díky!

Odpovědět

 

Re:

Jonáš | 10.04.2024 09:17:21

Osobní zkušenost nemám, ale obecně jsou někteří makléři horlivý když jim jde o provizi a tlačí na klienty. V tomhle případě můžu jen doporučit změnit realitní kancelář potažmo makléře. Osobně jsem kupoval už více nemovitostí s realitní kanceláří Azolo reality a nikdy nebyl sebemenší problém.

Odpovědět

 

Realitní kancelář

Pavel | 22.10.2021 10:33:43

Rád doporučím firmu Krása bydlení, která profesionální služba a realitní makléři jsou opravdoví odborníci ve svém oboru, mají velký přehled a ke každému přistupují individuálně a s velkou ochotou. Krása s touto firmou spolupracovat.

Odpovědět

 

Hana | 16.10.2021 17:50:27

Pokud budete chtít prodat nebo pronajmout nemovitost přes realitní kancelář, doporučuje se vybrat jednu z těch renomovanějších (Sting, Remax…) a předem si ověřit, zda je vámi vybraná realitní kancelář členem Asociace realitních kanceláří České republiky. Zda je realitní kancelář členem či nikoli, se lze dozvědět na stránkách asociace. Při nedostatku finančních prostředků je možné také inzerovat ve skupinách na Facebooku, které sdružují zájemce z konkrétních regionů či měst.

Odpovědět

 

Na co si dát pozor když chcete koupit nebo prodat nemovitost přes realitku či přímo od majitele

TomPet | 10.08.2021 21:53:27

Dobrý den, čtu si zde zveřejněné komentáře k tématu zda koupit nemovitost raději přes realitní kancelář, anebo napřímo od majitele bytu, domu nebo pozemku. Za svůj život jsem už několik nemovitostí koupil, prodal i pronajal. Většinu přes realitní kanceláře, ale některé i napřímo. Nejsem realitní makléř, ale nemovitosti mě baví a tak trochu do nich také investuji. Rád bych se s vámi podělil o moje zkušenosti. Musím se přiznat, že téměř u každé koupě či prodeji nemovitosti mě vždy něco překvapilo. Každá koupě, každý prodej, je svým způsobem jiný, a proto je potřeba raději vědět, co všechno by se mohlo stát a být na to připraven.

Koupě nemovitosti není malá investice, kterou člověk v životě dělá. Kdo by si chtěl v této situaci přidávat starosti nebo přijít o peníze? Myslím si, že je jedno, zda nemovitost budete chtít prodat či koupit přes realitní kancelář, anebo napřímo. Bez realitní kanceláře můžete ušetřit nemalé peníze, ale když jsou to diletanti, tak vám můžou způsobit i nemalé problémy. Pokud se v nemovitostech nevyznáte, tak dobrá realitní kancelář či profesionální realitní makléř vám mohou ušetřit čas a případné starosti či zbytečné vícenáklady. Ale musí být opravdu profesionální a hlavním klientem pro ně musíte být vy, nikoliv protistrana.

Skutečnost je taková, že většina kupujících si bohužel neuvědomuje všechna rizika, která mohou nastat. Podle jednoho průzkumu se dokonce zjistilo, že každý třetí člověk v ČR, který koupil nějakou nemovitost, zažil situaci, kdy až po podpisu kupní smlouvy nastal nějaký zásadní právní, technický či jiný problém, který mu jeho záměr zkomplikoval nebo překazil. Nejčastější problémy související s koupí nemovitosti jsou tyto: neočekávané navýšení nákladů (72 %), horší technický stav, než bylo sděleno (49 %), výrazné zpoždění celého procesu (25 %), nemovitost nelze využít k zamýšlenému záměru (21 %).

Při koupi ojetého auta se zájemci zajímají o technický stav, najeté kilometry a historii vozidla. Mnoho zájemců vyžaduje prověření na základě dostupných informací, které jim pomůže odhalit stočený tachometr, zatajenou havárii, skutečnou servisní historii apod. Když kupujete nemovitost, její pořizovací cena zpravidla několikanásobně převyšuje pořizovací cenu ojetého vozidla. Už to je důvod, proč doporučuji prověřit nemovitost předtím, než se rozhodnete pro její koupi. U nemovitostí existují rizika, která nejsou na první pohled pro méně zkušeného člověka rozpoznatelná.

Základem je ověřit si, zda ten, kdo nemovitost prodává, je skutečným vlastníkem. V případě, že se jedná o manžele, zda s prodejem souhlasí oba partneři. V případě, že vlastníkem je firma, zda zástupce firmy má oprávnění firmu při takové transakci zastupovat. Důležité je také zjistit, jestli není náhodou vlastnické právo k nemovitosti nějak omezeno. Velmi často bývají u nemovitostí v katastru zapsána různá věcná břemena, které mohou komplikovat jejich užívání. Stejně tak je nezbytné prověřit, zda na nemovitosti nevázne zástavní právo například na hypotéku, anebo není na nemovitost vázaná nějaká exekuce. Rizika skýtá i samotný proces koupě a převodu vlastnictví nemovitosti, například důvěryhodnost subjektu, se kterým o koupi bytu, domu či pozemku jednáte, znění rezervační smlouvy, kupní smlouvy, smlouvy o úschově.

Dalším důležitým aspektem jsou stavebně-technická rizika. Zjistit tato rizika není jednoduché, zejména pokud nejste stavebním odborníkem. Mezi nejčastější stavebně-technická rizika u nemovitostí pro bydlení patří: porušená statika, pronikání vody, úniky tepla a kondenzace vodních par, poruchy povrchů včetně zateplovacího systému a bezpečnostní rizika (radon, špatné zábradlí, schodiště apod.).

Minimálně k zamyšlení jsou podmínky v dané lokalitě. Asi nechcete mít byt nad hlučnou restaurací nebo v těsné blízkosti rušného skladu, že? Dokážete si představit bydlet v domě pod kravínem, vedle kamenolomu, anebo v blízkosti továrny či spalovny odpadů? Potřebujete k nemovitosti pohodlně dojet autem i v zimě? Jaká občanská vybavenost by se měla nacházet v dané obci? Kupujete pozemek pro stavbu domu nebo firmy? V takovém případě by vás měl zajímat územní plán, zda vám jeho podmínky umožní realizovat váš záměr. Úspěch či neúspěch je mnohdy ovlivněn tím, zda se vám podaří získat souhlasná stanoviska všech dotčených orgánů a ve většině případů také sousedů.

Jak odhalit všechna možná rizika? Máte pocit, že těch rizik je tolik, že není ve vašich silách je všechna ještě před koupí nemovitosti odhalit? Právě proto je vhodné obrátit se na odborníky, kteří tomu rozumí. Dokonce si dnes již můžete online objednat ke konkrétní nemovitosti report a během chvíle máte dostupné informace o nemovitosti, včetně možných rizik, přímo na počítači před sebou v podobě, která je srozumitelná i pro laika. Anebo se můžete obrátit na právníka či skutečně profesionálního realitního makléře, odhadce nemovitostí či jiného realitního odborníka, ale je možné, že za jejich služby zaplatíte více, než za online automatizovanou službu.

Na konec bych se rád zmínil o právních službách. Rozhodně nedoporučuji šetřit na dobré kupní smlouvě, která by měla být vyvážená a ochránit práva obou stran. Nikdy nevíte, co může nastat, a tak je lepší počítat raději s horší alternativou a podle toho smlouvu připravit. Doporučuji také využít službu advokátní úschovy kupní ceny, případně obdobnou službu od nějaké banky, je to taková pojistka pro případ, že by se stalo něco méně očekávaného.

Přeji vám hodně štěstí při koupi či prodeji nemovitosti.

Odpovědět

 

M&M reality holding

Šťastná Marcela | 16.05.2021 18:24:12

Dobrý den, mám velice špatnou zkušenost s realitním makléřem M&M reality holding. Důvěryhodně působící realitní makléř ode mne získal elektronický podpis k Výhradní dohodě o zprostředkování na základě zamlčení podstatných informací. Na svém laptopu malých rozměrů precizně odprezentoval zpracovaný Souhlas s nabídkou, seznámil mě opravdu detailně s maličkostmi dokumentu, zahltil mě informacemi, a skvěle odvedl mou pozornost. Po získání elektronického podpisu překvapivě pro mě otevřel další dokument zvaný Výhradní dohoda o zprostředkování, seznámil mě s jejími prvními pěti body a požádal mě o další elektronický podpis. Netušila, že na obrazovce nezobrazil další řadu velmi podstatných bodů, obsahující klíčové informace naivně jsem podepsala. Cca po jedné nebo dvou minutách mě požádal o ještě jeden podpis, s tím, že předcházející podpis nebyl přijat systémem. Otázkou zůstává, zda toto tvrzení bylo pravdivé a jak je možné, že před podepsáním elektronické dohody, či jakékoliv smlouvy není pro ochranu klienta povinnost realitní kanceláře zaslat dokument dopředu na odsouhlasení? V důsledku podání nepravdivých a neúplných informací jsem učinila chybné rozhodnutí a ztratila svou nemovitost. V momentu získání podpisu, mě již realitní makléř nepotřeboval. Dohodu o koupi nemovitosti podepsal sám jako „PRODÁVAJÍCÍ“ bez mého vědomí již sedmý den po zveřejnění inzerátu, aniž by se mnou projednal jakékoliv podmínky. Neseznámil mě ani s jejím textem… Neměl potřebu projednat možné formy a rizika úschovy peněz při prodeji nemovitosti (peníze byly v úschově u RK), neověřil bezdlužnost kupujícího u Finančního úřadu … Nakládal s mou nemovitostí jako vlastní! Prý je to běžná praxe. Očekávaná Novela zákona o realitním zprostředkování z roku 2020, měla přinést řád a ochranu klientů. Opak je pravdou. Realitní makléři velmi dobře znají nízkou kompetenci České obchodní inspekce a samozřejmě se spoléhají na neřešitelnost těchto záležitostí v rovině trestního práva.

Odpovědět

 

Marianus | 11.05.2021 07:54:46

My jsme prodej nemovitosti řešili s advokátem panem Pouzarem v Jihlavě..Všechno proběhlo bez problémů a myslím, že rozhodně lépe, než s některou ze zlodějských realitních kanceláří

Odpovědět

 

RK

Pablos | 03.05.2021 21:25:35

Ahoj mate někdo zkušenost s Broker consulting? Či názor na remax? Diky

Odpovědět

 

zkušenosti s MM Reality

Šarlota | 26.02.2021 14:20:31

Za mě s manželem máme dobré zkušenosti s MM reality. Prodávali jsme pozemek a o všechno papírování a smlouvy se postaral makléř sám. Jenom provize byla škoda, ale zase nám to ušetřilo spoustu času.

Odpovědět

 

Re: zkušenosti s MM Reality

JanaTaboulická | 01.03.2021 17:55:31

Ta provize je prostě jasná. Zase na druhou stranu každý si musí nějak vydělávat a přesně jak píšete my, kteří to nemáme tak v malíku tak to máme bez starostí a práce. A já osobně musím říct, že když jsme prodávali byt přes MM reality tak z celkové ceny za kterou se byt prodal ta provize nebyla nějak veliká. Čekala jsem větší částku.

Odpovědět

 

Re: Re: zkušenosti s MM Reality

Šarlota | 09.03.2021 20:15:01

Určitě, v tom s vámi souhlasím. Jiný makléř kterého jsme oslovili se nebál říct i víc, než náš z mm realit, takže k naší spokojenosti. Jen vždy je těch peněz líto když nejsou ve vaší peněžence :D chápeme se.

Odpovědět

 

Re: Re: Re: zkušenosti s MM Reality

Denisa Valášková | 12.11.2021 13:33:26

My jsme přes ně celkem nedávno prodávali dům, nejdřív jsme mysleli, že se do toho pustíme sami, ale když jsme zjistili, co je kolem toho všeho třeba, tak jsme byli rádi, že to v m&m udělali za nás i přesto, že z toho sami něco měli. Já jsem ráda, že se dům prodal, nový majitelé vypadali nadšeně a my jsme spokojení, za co se to prodalo.

Odpovědět

 

Danka P. | 27.10.2023 14:02:55

Prodat i koupit nemovitost je často skutečný problém. Prodávající chtějí někdy přemrštěné částky a kupující do nich samozřejmě chtějí investovat co nejméně. Mnohdy pak dochází k nepříjemnému probuzení prodávajících, kteří si uvědomí, že jejich nemovitost nemá takovou reálnou tržní cenu, jakou si představovali. No a kupující? Ti si často uvědomí, že nedosáhnou na nemovitost, která by si přáli, pokud vůbec na nějakou, když si spočítají ještě hypotéku a další náklady. Nehledě na další problémy s prodejem/nákupem, které mohou být s tím spojené. Někdy je opravdu lépe se svěřit do rukou realitní kanceláři i dalším profesionálům, kteří poradí a spoustu věcí vyřídí za vás.

Odpovědět

 

Mgr. Miroslava sedmilhářka Bauerová

Stanislav Šimek | 14.02.2021 18:17:36

Velmi neseriózní jednání. Dejte si na ni pozor!

Na prohlídce domku slibuje, že první zájemce ho dostane. Žádné jiné podmínky řečeny nebyly. Tak já už na prohlídce říkám, že se mi líbí, že ho koupím, ať pošlou, co je třeba podepsat. Několikrát během prohlídky zaznělo z úst paní Bauerová, že její slovo platí, že jsem první, tak je domek můj.

2 hodiny po prohlídce už slovo paní Bauerové neplatí, a prý přednost dostal zájemce, který měl hotovost. Lidé, kteří nemají na účtu 5 000 000 v h­otovosti, jsou podle paní Bauerové zřejmě nějaká nižší kasta, a s těmi se nejedná.

Odpovědět

 

Meg | 29.01.2021 14:40:29

My jsme věci s bytem řešili s advokáty, kteří nám se vším pomohli. A zajisté to bylo rychlejší, než kdybychom to dělali přes realitku.

Odpovědět

 

Real spektrum

Kamil | 19.01.2021 18:23:25

Dobry den , ma nekdo prosim nejakou zkusenost s realitni kanceláři Real Spektrum? Dekuji moc

Odpovědět

 

varovani

Veronika | 18.12.2020 09:42:51

Kancelář Correct Real – varuji! Spolupracují s podvodníky a klidně Vám prodají nemovitost bez stavebního povolení. I poté co byl majitel nemovitosti v této souvislosti trestně stíhán za podvod a došlo k odstoupeni od kupní smlouvy, odmítla mi tato kancelář vrátit provizi ve výši 114 000Kč …

Odpovědět

 

Fer reality

Marketa | 08.12.2020 17:03:52

NEDOPORUCUJI fer reality a konkretne Michal Kral! Zatajuje vady na nemovitosti a jeste jedna s lidma jako by byli blbci. NEBRAT!!!!

Odpovědět

 

Jana Nováková | 20.11.2020 14:24:44

Určitě je dobré shánět dům s realitkou, ale pro jistotu bych ještě doporučila k tomu přizvati právníka.

Odpovědět

 

Re:

James | 02.12.2020 21:41:33

To ano, je lepší mít k tomu právníka, my jsme to tak taky dělali když jsme kupovali přes realitku MM, naštěstí bylo všechno právně v pořádku, ale člověk nikdy neví.

Odpovědět

 

Re:

Jitka | 18.12.2020 10:42:26

Právník je u prodeje, i u nákupu, nemovitosti snad samozřejmost ne? Myslela jsem si že ano, taky jsme totiž prodávali s MM reality a právníka jsme měli automaticky. Každopádně když ho nenabídne realitka tak bych si ho určitě taky sehnala, minimálně na kontrolu smluv.

Odpovědět

 

Ing. Daniel Vašut, MBA- hodnocení

František Novák | 07.11.2020 11:42:58

Nedoporučuji.Vybere zálohu,nulová aktivita,těžko k sehnání,vymlouvá se a lže.Strašný přístup,nikdy více.

Odpovědět

 

Prasata z Colosea

Eva Hájková | 17.02.2020 21:47:28

Teď jsem se nasmal,Reality Coloseum,na svým webu,píšou samé super recenze žádný,negativní,jen je zajímavý že se tam nedá žádný přidat :-))) kdo to asi psal,je to banda zlodějů a lhářů,zkušenost hrůza a děs,jen rychle zaplaťte provizi…a ty šmejdi budou spokojení

Odpovědět

 

Coloseum Reality

Fantomas | 15.02.2020 13:48:04

POZOR!!!ŠMEJDI!!!Na COLOSEUM Reality,jsou to podvodníci a lháři,chtěli jsme koupit dům,ale paní nám ani neřekla a zatajila,že se musím odkoupit další pozemek k tomu,bude o vás chít aby jste co nejrychleji zaplatily provizi realitce aníž by jste vůbec měli hypotéku schválenou,vžádném případě snimi nepodepisujte,smlou­vu o prohlídce kde si vás zavazují smlouvou,že si je neobejdete,pokuta 5% což číni cirka 300 000kč a víc…Plno lží a výmluv ,už nikdy!!!JInak pozor na kladné recenze,vešinou jsou samy makléři,který si tady chtěji udělat lepší recenzi…

Odpovědět

 

Re: Coloseum Reality

J.Pyšmo | 18.12.2021 00:03:56

Stejná zkušenost s Coloseum Reality,podle mne berou provizi od prodávajích i kupujících.Hrozné smlouvy,můj právník se zhrozil a důrazně doporučil nepodepisovat a makléř pořád výmluvy,že každý právník to vidí jinak atd

Odpovědět

 

Magdalena M. | 09.02.2020 20:26:37

My teda s přítelem máme spíš negativní než pozitivní.Sháníme pronájem,jeden byt se nám líbil,vše šlo v pořádku,makléř měl info od majitele,že jen si chce ověřit příjmy atp.a do emailu napsal že s námi storpoventně počítají a zaslali v příloze nájemní smlouvu k pročtení.KDyž jsme vše odeslali,najednou po 3 dnech info,že jsme neprošli,ani jeden zájemce.Tak co to je za jednání:??? Nehledě na to,že X se jich ani neni schopno po prohlídce ozvat,že vybrali jiného zájemce,aby Vás nebrzdili v hledání jiného nájmu a tím vám utíkají zbylé nabídky. Provize jak kráva a odvedená práce hnus…

Odpovědět

 

rk ano ci ne

Martin | 04.02.2020 22:33:03

podle vetsiny prispevku tu lide asi realitky moc radi nemaji.. ale podle me, kdyz neco delam a uplne to neumim, tak si najmu odbornika. stranky bezrealitky, kde jsem si chtel jen domluvit prohlidku me hned zadaly o penize a to jsem jeste byt ani nevidel… docela me tyhle nazory bavi, protoze za chvilku budeme pect rohliky bezpekare.cz, varit jidlo bezkuchare.cz nebo strihat vlasy bezkadernika.cz… lidi proberte se. jde jen o to najit dobreho maklere, pak se nemusite niceho bat

Odpovědět

 

Re: rk ano ci ne

Riči | 11.03.2020 11:59:14

naprosto souhlasím, já už se dokonce setkal s inzerátem bytu který nebyl pronajímaný přes realitku a majitel požadoval kauci dvacet tisíc a NEVRTANOU kauci padesát tisíc…to je co jako, s tím jsem se v životě nesetkal a nic drzejšího jsem snad ani neviděl, jen tak pro nic za nic mu má člověk dát padesát tisíc…no to byla poslední kapka, takže jsem si našel byt přes mm reality a to bylo celkem v pohodě, kauce i cena pronájmu včetně lokality odpovídá ceně.

Odpovědět

 

Albert | 26.06.2020 11:56:40

souhlasím s tímhle názorem, já bych do něčeho takového jako je prodej bytu sám nešel, ne jenom že se v tom vůbec nevyznám, ale je mi jasný že než bych svůj byt prodal, trvalo by to dvakrát déle. Některé ty dnešní realitky už jsou i spojené s dalšími firmami které jsou třeba výhodné jak pro kupce tak prodávajícího chce to prostě jenom líp hledat a zkoumat.

Odpovědět

 

Re:

Jan | 12.10.2020 11:33:13

Dobrý dne,

záleží na tom jakým způsobem chcte nemovitost prodat. My jsme prodali náš RD sami bez realitky, týden před plánovaným vložením reality na trh, stačilo se zmínit sousedovi že pujdem, a bylo. Jinak, samozřejmě jsme dostali nabídku od několika realitek že nemovitost prodají, samozřejmě o statisíce víc než za co jsme prodali my.Ale kuli pár procentum navíc, z kterých by si stejně pulku vzali v realitce (nejméně) a za to že se nemovitost bude prodávat mesíce, to nestojí. Jestli si člověk nedovede sehnat někoho kdo mu nemovitost dobře vyfotí (pokud to neumí), někoho kdo mu jí správně ocení (soudní odhadce třeba) a případně si nenechá napsat správný text, tak zbytečně vyhazuje peníze za nic.

Ono je to částečně I kulturou realitních kanceláří v ČR a servisem který poskytují.

Jinak, bežný postup v civilizovaných zemích kdy řeknu realitce jaké je moje minimum a pak se odstěhuju někam do pryč a tim to vše pro mě kopnčí, a RK zařídí vše ostatní ( včetně udržby a uklidu domu) si samozřejmě zalsouží řádnou odmenu.

Ale zo to že někdo vloží inzerát, s fotkama mnohdy horšíme než uděláte mobilem ( či ukradenýmy jinéé RK), s popisem na nic, a ještě vás přemluví at prodáte nemovitost o 20–25% dráž než odpovídá realitě zákonitě příspívá ke stavu jaký tu v ohledu nemovitostí máte.

Odpovědět

 

Re: rk ano ci ne

Daniel | 21.07.2020 20:10:26

Přesně tak, pokud je člověk v prodeji nemovitostí dobrý a už má nějakou zkušenost ať si to dělá sám. Ale člověk co se s tím v životě nesetkal už je docela hazardér. Mám teď čerstvou zkušenost na tohle téma, moji rodiče prodávali chatu, samozřejmě že si to udělají sami, nebudou nikomu platit, proč, když je to jednoduchý. Asi až po měsíci zjistili že to co by do toho museli investovat (čas, peníze) se nevyplatí jim to došlo, takže jsem jim stejně nakonec dohodil makléře z MM realit se kterým už jsem zkušenost měl, a podle mě je to vyšlo naopak o něco levněji. Hlavně byla chata prodaná asi do 14 dní.

Odpovědět

 

rk ano ci ne

Martin | 04.02.2020 22:32:59

podle vetsiny prispevku tu lide asi realitky moc radi nemaji.. ale podle me, kdyz neco delam a uplne to neumim, tak si najmu odbornika. stranky bezrealitky, kde jsem si chtel jen domluvit prohlidku me hned zadaly o penize a to jsem jeste byt ani nevidel… docela me tyhle nazory bavi, protoze za chvilku budeme pect rohliky bezpekare.cz, varit jidlo bezkuchare.cz nebo strihat vlasy bezkadernika.cz… lidi proberte se. jde jen o to najit dobreho maklere, pak se nemusite niceho bat

Odpovědět

 

SOHO reality

Michal F | 15.11.2019 12:48:11

Máte někdo zkušenost s touto realitní kanceláří? Včera jsme u nich byli na prohlídce bytu, byt se nám zamlouval, ale je nám divné, že o něj zatím nikdo neměl zájem a vše jde až moc podezřele hladce? V pondělí máme jít řešit rezervační smlouvu. Co si o tom myslíte?

Odpovědět

 

Re: SOHO reality

Nina | 12.01.2020 10:01:46

Hlavně od nich nic neberte já podepsala rezervační papir zaplatila jsem zálohu a druhý den volal že zálohu nevrátí máji jen 3byty a ty nabízejí furt dokola nebo to mění Pozor na Marvana Hynkova

Odpovědět

 

ano

Petra | 01.11.2019 13:46:15

Za nás doma rozhodně přes realitku kupujeme/prodáváme či pronajímáme. Bez ní je to složitější a když takových služeb může člověk využít tak proč ne. V Brně mi v rodině byla doporučena Bravis realitka a super, moc příjemné paní a dobré služby. Díky :)

Odpovědět

 

Lucie | 18.10.2019 18:28:10

Dobrý den, chtěla bych se zeptat.. od června máme ukončený nájem s realitní kanceláří, poslali nám jak ukončení smlouvy tak vyůčtování, kde nám strhli cca 4 tisíce. Dnes mi přišel email s názvem OPRAVENÉ VYÚČTOVÁNÍ kde po nás chtějí vrátit 8 tisíc s tím že údajně teprve teď dostali opravené vyúčtování z technického oddělení. Nemáte s tím někdo zkušenosti prosím? Vše už bylo vyřešené v červenci tak jsme mysleli že už pd noch budeme mít klid. Poraďte prosím

Odpovědět

 

SKZ Real s.r.o.

Jakub Matějka | 12.10.2019 10:54:23

Rád bych varoval před společností SKZ Real s.r.o.! Na základě zájmu o nemovitost (pozemek) nám byla zaslána k podepsání namísto domluvené rezervační smlouvy smlouva o poskytnutí služeb RK, která byla věcně chybná a silně nevýhodná pro všechny vyjma RK. Změna či domluva nemožná. Komunikace při jakémkoliv rozporu okamžitě jak obratem silně nepříjemná. Jakub

Odpovědět

 

Prodej bytu

Prodej | 11.10.2019 22:27:23

Dobrý den, prověřte si v případě zájmu koupě bytu ul. 9. května 475, 798 03 Plumlov 4+kk RK Sting, Bidli cz, S reality … stav bytu, všechny platby a budoucí závazky, nechejte písemně potvrdit a řeště za pomoci rad právníka.

Odpovědět

 

Fincentrum: sliby chyby

Karel | 04.10.2019 13:26:28

Vyhněte se společnosti Fincentrum reality. Naslibují hory doly, jak prý v ceně provize máte spoustu jejich služeb, ale jakmile potřebujete něco jen malinko jinak, tak si reálně člověk všechno zařizuje sám. Tak si potom tisknete kupní smlouvu sami, necháváte ověřit podpisy sami, zajišťujete úschovu peněz na vlastní náklady, předání nemovitosti si organizujete taky sami. A Fincentrum pak beze studu shrábne provizi a reklamovat to nemáte šanci, protože jejich rezervační smlouva je k ničemu nezavazuje. Je tam uvedeno v podstatě jen to (pro ně) nejdůležitější, a to, v kterém okamžiku jim vzniká nárok na provizi. Fincentrum reality = podvodníci, které zajímá jen jejich provize. Vyhněte se jim.

Odpovědět

 

Re: Fincentrum: sliby chyby

Prodejce | 04.06.2020 09:52:30

Souhlasím, špatné zkušenosti s makléřem z Prahy. Obsah provize a následných služeb neodpovídá jejich smlouvě a jejich slovníku výkladu pojmu. Doporučuji docente se na jednotlivé makléře, co a hlavně jakým stylem prodávají!!!! Nejhorší jsou kamarádi, známí realitní makléři, které člověk zná a mysli si, ze ušetří a kvalita bude stejná. Bohužel už na začátku vše špatně.

Odpovědět

 

Re: Re: Fincentrum: sliby chyby

oklamaný klient | 17.09.2020 12:46:38

Fincentrum reality nikdy více. Při koupi na nás aplikovali bossing, lhaní, vydírání a byli neskutečně líní (pí Mašková, manželka šéfa). Chtějí jen peníze. Kdybychom neměli vlastního právníka, tak bychom splakali nad výdělkem a přišli o peníze z rezervace. Jsou tam provázané osoby s hypobankou a jejich poradkyně neuměla ani spočítat úročení. Její tvrzení, že když s ní vstoupíme do banky, tak klesají hned úroky bylo přesně opakem! Pozor na ně! Pokud nemusíte, tak se jim vyhněte obloukem!

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Fincentrum: sliby chyby

špatná zkušenost s Fincetrem | 28.03.2021 12:32:42

Souhlasím, Fincentrum jsou opravdu šmejdi. Naprosto diletantský, neprofesionální a patlalský „přístup“. Navíc záměrné lhaní, manipulování a zatajování informací i přes můj /prodejce/ výslovný příkaz oznamovat závadu hned při prohlídce. Lhali kupující a skrytá vada bytu, která jí měla být oznámena hned při prohlídce, jí oznámili den (sic!) po vypršení lhůty k odstoupení od rezervace. Od počátku chyba za chybou. Jak promyšlené… Vše strašně trvalo, v podstatě jsem jim říkala, ať už sakra něco udělají – nafotí, vystaví atp. Toto je společnost diletantů a šmejdů. Paní makléřka to navíc nejspíš dělala poprvé, naprosto neschopná, jen plná ústa řečí… zdržení omlouvala soukromými důvody (profesionálka??!!), kupila chybu za chybou…její muž, fin. poradce tamtéž mě na konkrétní dotaz ohledně mé hypotéky odkázal na webové stránky banka.cz, opět – „profíci“. Píši to jen proto, abych varovala ostatní. VYHNĚTE SE JIM!

Odpovědět

 

Soho Reality

Petra | 20.09.2019 09:05:22

Ahoj všichni, chci upozornit na soho reality z Prahy. Chtěli jsme si pronajmout byt ve Strašnicích 2kk. Krásný byt, super poloha. Trvali jsme na podepsání rezervační smlouvy a slečna nás po telefonu poslala na Václavku, zvonek „stálý nájem“, páté patro. Na dveřích žádné označení realitky, v bytě rádoby pracovní stůl jen s počítačem a tužkami. Zavřel nás do zasedací místnosti, že za chvíli přijde. Přišel, promluvili jsme si o bytě, chtěl občanky a odešel si je okopírovat. Začalo nám to být divné, že nás takhle pořád zavírá a nikde žádná reklama, tak jsme za ním šli, že jsme si to rozmysleli a že chceme zpět občanku. To jste měli vidět, jak vyletěl jeho kolega jako čert z krabičky, co že se nám nelíbí a že tam tedy v tom případě nemáme co dělat. Tohle vážně není normální jednání a jsem ráda, že jsem mu tam nepoložila na stůl 15000. Pochybuji totiž, že bych ještě někdy ty dva týpky potkala.

Odpovědět

 

Soho Reality

Petra | 20.09.2019 09:05:13

Ahoj všichni, chci upozornit na soho reality z Prahy. Chtěli jsme si pronajmout byt ve Strašnicích 2kk. Krásný byt, super poloha. Trvali jsme na podepsání rezervační smlouvy a slečna nás po telefonu poslala na Václavku, zvonek „stálý nájem“, páté patro. Na dveřích žádné označení realitky, v bytě rádoby pracovní stůl jen s počítačem a tužkami. Zavřel nás do zasedací místnosti, že za chvíli přijde. Přišel, promluvili jsme si o bytě, chtěl občanky a odešel si je okopírovat. Začalo nám to být divné, že nás takhle pořád zavírá a nikde žádná reklama, tak jsme za ním šli, že jsme si to rozmysleli a že chceme zpět občanku. To jste měli vidět, jak vyletěl jeho kolega jako čert z krabičky, co že se nám nelíbí a že tam tedy v tom případě nemáme co dělat. Tohle vážně není normální jednání a jsem ráda, že jsem mu tam nepoložila na stůl 15000. Pochybuji totiž, že bych ještě někdy ty dva týpky potkala.

Odpovědět

 

OZA reality

Zuzana H. | 15.09.2019 12:37:28

Dobrý den,nemáte někdo zkušenost s pardubickou realitkou OZA? Pokud ano,napište prosím.My s manželem velice špatnou.Ráda se zde také podělím o zkušenost.Děkuji.

Odpovědět

 

Podvot soho reality

Mara | 09.09.2019 16:12:40

Hodně zlá skusenost

Odpovědět

 

Re: Podvot soho reality

Michal | 12.09.2019 00:15:28

Co se vam prihodilo s realitkou SOHO?

Odpovědět

 

Podvodna Realitka

Michal | 04.08.2019 08:48:06

Dobrý den.Máte někdo zkušenost s realitkou. SOHO reality v Praze? Rešíme koupi bytu na hypo a zbytek úvěr. Realiták byl obeznámen se zpusobem financovaní a mělo vše u notáře klapnout. On nás v tom nechal. Navíc navrhujeme jine řešení uschovy peněz a na žádné než notářské nechtějí přistoupit. Protahují to než nám vyprší termín rezervace. Máme v tom 100000 o které můžeme přijít.Díky všem kdo se ozve jestli měl s realitkou SOHO problém.

Odpovědět

 

Re: Podvodna Realitka

Václav | 06.08.2019 11:43:50

Dobrý den, v tuto chvíli jsme ještě nepodepsali ani rezervační smlouvu, jejíž znění je nepřijatelné. Každopádně realitní agent ze SOHO nám ani nechce předložit návrh kupní smlouvy případně se velmi zdráhá upravit smlouvu rezervační. Kdy Vám dali alespoň k náhledu kupní smlouvu?

Odpovědět

 

Re: Re: Podvodna Realitka

| 07.08.2019 07:55:42

My jsme nejdrive podepsali rezervaci kterou nam zkouknul advokat. Potom kupni budouci ale s upravami od naseho pravnika.S panem maklerem to neni vubec jednoduhe. Nechce dat zadny kontakt na prodavajiciho a ted kdyz uz konecne pristoupily i na advokatni uschovu tak ani na advokata nechce dat zadny kontakt. On je proste Mongol. My musime videt nejake navrhy k vuli bance. Vubec to neni jednoduche a musim rict ze v budoucnu pres tuhle radoby realitku bych uz nic nekupoval. Navic jsem si zjistil ze nas pan Makler s pani prodavajici zalozili od roku 2010 nekolik firem s.r.o ktere soud pokazde poslal do likvidace.Uz to ze makler s pani prodavajici maji na sebe uzke vazby a oba maji v rejstriku realitni cinost smrdi jak prase. Tak ze nedoporucuji od nej kupovat nic. Sam jsem zvedav jak dopadneme my. A kdyz, tak nejdriv vse nechte zkontrolovat pravnikem.

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Podvodna Realitka

| 07.08.2019 11:00:40

Rezervační smlouvu jste upravit nenechali (doplnění odstoupení od smlouvy z Vaší strany apod.)? A smlouva budoucí bance nestačí? V uvedené realitce pracuje více makléřů, tak doufám, že ne všichni praktikují činnost stejně nekale. Mohl byste zmínit jedno ze zlikvidovaných s.r.o.?

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Podvodna Realitka

| 07.08.2019 12:05:31

Dobry den. Nechci se tady moc vypisovat.muzeme komunikovat jinou cestou?

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Podvodna Realitka

| 07.08.2019 12:05:41

Dobry den. Nechci se tady moc vypisovat.muzeme komunikovat jinou cestou?

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: Podvodna Realitka

| 08.08.2019 11:44:35

Rozumim, jsem napr. na mailu stratovasa@seznam.cz

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Podvodna Realitka

SOHO reality | 14.10.2019 20:32:49

Dobrý den. Přidám jen krátké vyjádření za Soho reality, respektive uvedu věci na pravou míru. Partnerka pana Michala jakožto kupující, financovala koupi bytu kombinací úvěrů, protože neměla dostatek finančních prostředků, aby byt zafinancovala pouze hypotékou a vlastními zdroji. Ze začátku probíhalo vše standardně. Rezervační smlouva, budoucí kupní smlouva, schůzka u notářky, došlo k podpisu všech potřebných dokumentů (úschova, kupní smlouva, návrh na vklad, zástavní smlouvy, návrh na vklad zást. práva) a naštěstí ještě před podáním zástavních smluv do katastru nemovitostí, kdy prodávající zastavuje svůj byt, aby kupující mohla získat úvěr na koupi, vyšlo najevo, že by banka neuvolnila peníze (důvody zde nechci rozepisovat – způsobil bych tím možné problémy kupující). Ale každopádně důvod byl způsob financování kupující. Tento problém se podařilo vyřešit a vše proběhlo. Byt se přepsal, peníze se dostaly k prodávající, byt byl následně předán kupující. Takže nerozumím celému hodnocení pana Michala, kdy jsem s ním i jejich advokátem a finančním poradcem byl po vzniklé situaci v každodenním tel. kontaktu a vše řešil i dovolené. Jinak ohledně prodávající a úzké vazby. Ano, samozřejmě. Dnes makléři prodávají hlavně nemovitostí lidí, které znají, mají s nimi nějaké zkušenosti a nebo je někdo doporučí. A ještě drobný detail. Kupující skládala jako zálohu 70 000,–, ne uváděných 100 000,– a těchto 70 000,– bylo kupující zpět vyplaceno po předání bytu a úhradě kupní ceny. Přeji ať se Vám v bytě dobře bydlí a příště prosím uvádět pravdu. Takovéto počteníčko, kdy problém byl na vaší straně, jsem opravdu zrovna od Vás nečekal.

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Podvodna Realitka

SOHO reality | 14.10.2019 20:33:16

Dobrý den. Přidám jen krátké vyjádření za Soho reality, respektive uvedu věci na pravou míru. Partnerka pana Michala jakožto kupující, financovala koupi bytu kombinací úvěrů, protože neměla dostatek finančních prostředků, aby byt zafinancovala pouze hypotékou a vlastními zdroji. Ze začátku probíhalo vše standardně. Rezervační smlouva, budoucí kupní smlouva, schůzka u notářky, došlo k podpisu všech potřebných dokumentů (úschova, kupní smlouva, návrh na vklad, zástavní smlouvy, návrh na vklad zást. práva) a naštěstí ještě před podáním zástavních smluv do katastru nemovitostí, kdy prodávající zastavuje svůj byt, aby kupující mohla získat úvěr na koupi, vyšlo najevo, že by banka neuvolnila peníze (důvody zde nechci rozepisovat – způsobil bych tím možné problémy kupující). Ale každopádně důvod byl způsob financování kupující. Tento problém se podařilo vyřešit a vše proběhlo. Byt se přepsal, peníze se dostaly k prodávající, byt byl následně předán kupující. Takže nerozumím celému hodnocení pana Michala, kdy jsem s ním i jejich advokátem a finančním poradcem byl po vzniklé situaci v každodenním tel. kontaktu a vše řešil i dovolené. Jinak ohledně prodávající a úzké vazby. Ano, samozřejmě. Dnes makléři prodávají hlavně nemovitostí lidí, které znají, mají s nimi nějaké zkušenosti a nebo je někdo doporučí. A ještě drobný detail. Kupující skládala jako zálohu 70 000,–, ne uváděných 100 000,– a těchto 70 000,– bylo kupující zpět vyplaceno po předání bytu a úhradě kupní ceny. Přeji ať se Vám v bytě dobře bydlí a příště prosím uvádět pravdu. Takovéto počteníčko, kdy problém byl na vaší straně, jsem opravdu zrovna od Vás nečekal.

Odpovědět

 

Re: Re: Podvodna Realitka

SOHO reality | 14.10.2019 20:36:33

Dobrý den pane Václave, i zde se musím vyjádřit za Soho reality. Vystupoval jste jako vážný zájemce o koupi bytu. Několikrát jsme spolu telefonicky hovořili, posílali si smlouvu, upravovali a ladili. Výsledek byl, že jste chtěl přijet podepsat smlouvu o rezervaci za účasti majitele. Potkali jsem se tedy asi na třetí pokus u nás v kanceláři za účasti syna majitele – s tím jste dopředu souhlasil, protože syn majitele stejně vše řešil za otce. Syn majitele si udělal na nás čas a jak bylo domluveno mělo dojít k podpisu odsouhlasené smlouvy. Nedošlo, chtěl jste znovu slevu, která Vám už jednou byla nabídnuta. A rozjel jste si svoji akci za účelem dalšího snížení ceny. Dostal jste tedy na místě od nás ještě dalších 50 000 ,– a ani přesto jste nebyl schopný rez. smlouvu podepsat. Tu smlouvu, kterou jsme spolu minimálně týden komunikovali a měli dopředu před schůzkou odsouhlasenou. Po schůzce, která byla koncem týdne, jste se také měl ozvat po víkendu co tedy. K tomu už nedošlo. Ani tu slušnost zavolat nebo napsat jste neměl. Takže když bych to měl shrnout, tak jste ztrácel pouze můj čas a ve finále i svůj vlastní čas. Hodně štěstí a trpělivosti těm, kteří s vámi budou řešit koupi vašeho bydlení.

Odpovědět

 

Podvodna Realitka

Michal | 03.08.2019 23:22:21

Dobrý den.Máte někdo zkušenost s realitkou. SOHO reality v Praze? Rešíme koupi bytu na hypo a zbytek úvěr. Realiták byl obeznámen se zpusobem financovaní a mělo vše u notáře klapnout. On nás v tom nechal. Navíc navrhujeme jine řešení uschovy peněz a na žádné než notářské nechtějí přistoupit. Protahují to než nám vyprší termín rezervace. Máme v tom 100000 o které můžeme přijít.Díky všem kdo se ozve jestli měl s realitkou SOHO problém.

Odpovědět

 

Bez RK

Petr N. | 11.06.2019 16:03:48

Ja prodaval se sluzbou zmenadresu.cz, celou dobu se mnou v pohode komunikovali a zvladli jsme barak prodat rychle. Na strankach to maj vysvetleny (proste delaj inzerci misto tebe a pak ti poslou mobil na zajemce), doporucuju misto realitky, zadny arogantni makleri, zadna statisicova provize. Kdybych mel nekdy co prodat znova, udelam to zas tak.

Odpovědět

 

Bez RK

Petr N. | 11.06.2019 16:03:21

Ja prodaval se sluzbou zmenadresu.cz, celou dobu se mnou v pohode komunikovali a zvladli jsme barak prodat rychle. Na strankach to maj vysvetleny (proste delaj inzerci misto tebe a pak ti poslou mobil na zajemce), doporucuju misto realitky, zadny arogantni makleri, zadna statisicova provize. Kdybych mel nekdy co prodat znova, udelam to zas tak.

Odpovědět

 

SPATNA ZKUSENOST

Sona S. | 04.06.2019 19:37:26

Upozornuji na velmi neprofesionalni chovani pani Rihove z Realitky Propiva. Po prohlidce (kterou jsme si domluvili jako prvni) a kde jsme byli ujisteni, ze majitele na prodej spechaji a stanovili si cenu sami, jsme se domluvily, ze nasledujici den potvrdime zajem, ze nam pani pocka (mela s nami jet jeste na jeden dum s tim ze jeden z nich 100%koupime). Dopo jsme volali, ze prohlidku uz nepotrebujeme, ze dum bereme. Mame rekla, ze uz je bohuzel zamluveny. Me za necelou hodinu nato rekla, ze tam absolvovala dalsi prohlidky a jeste dalsi budou nasledovat a pak ze to proda nejvyssi nabidce. Jen dodam, ze vedela, ze jsme matka a dcera. ABSOLUTNE NESERIOZNI JEDNANI!

Odpovědět

 

Tereza T. | 19.05.2019 23:19:21

Bez realitky by to bylo levnější, každopádně já bych z toho měla strach… přece jen s tím nemám zkušenosti… ani nevím, jak bych se bez realitek dostala k tolika nabídkám bytů. Já si nakonec zvolila eurobydleni.cz a bohudík všechno dopadlo dobře.

Odpovědět

 

Já | 27.08.2020 15:41:37

Dobrý den, Eurobydlení je realitní portál, nikoliv RK, takže si myslím, že lžete.

Odpovědět

 

Tereza T. | 19.05.2019 23:19:19

Bez realitky by to bylo levnější, každopádně já bych z toho měla strach… přece jen s tím nemám zkušenosti… ani nevím, jak bych se bez realitek dostala k tolika nabídkám bytů. Já si nakonec zvolila eurobydleni.cz a bohudík všechno dopadlo dobře.

Odpovědět

 

Tereza T. | 19.05.2019 23:19:00

Bez realitky by to bylo levnější, každopádně já bych z toho měla strach… přece jen s tím nemám zkušenosti… ani nevím, jak bych se bez realitek dostala k tolika nabídkám bytů. Já si nakonec zvolila eurobydleni.cz a bohudík všechno dopadlo dobře.

Odpovědět

 

Petr Brož - Kompens

Jan | 21.02.2019 15:39:12

Dobrý den, při nákupu nemovitosti jsem se setkal s panem Petrem Brožem ze společnosti Kompens. V jeho kupní smlouvě je platba za nemovitost požadována před podpisem smlouvy na účet. Za notářskou úschovu 90.000,– Kč chce poplatek 8.5000,– Kč. Chci se zeptat je to běžný postup chtít peníze za nemovitost před podpisem smlouvy, dále je taková částka za notářskou úschovu obvyklá?

Odpovědět

 

Re: Petr Brož - Kompens

| 06.03.2019 10:10:28

my platili za notářskou úschovu 1.650tis 3800,–Kč

Odpovědět

 

Radek Hanák | 06.05.2019 19:16:44

Dobrý den, přikládám článek od Notářské komory České republiky. [https://www.nkcr.cz/…-nemovitosti] Za mě jste měl platit minimálně pouze 1080,–

Odpovědět

 

Re: Petr Brož - Kompens

Aleš Hrubeš | 25.07.2019 07:40:26

Dobrý den Honzo, v žádném případě by finance neměli jít do Advokátní úschovy před podpisem KS. Veškeré informace o zaplacení jsou uvedeny v KS spolu s podmínkami! Pokud se kupuje nemovitost na hypotéční úvěr, nepustí finance, pokud není podepsána a notářsky ověřena KS. Co se týká placení Advokátní úschovy, je vše na předem sjednaných podmínkách mezi klientem a realitní kanceláře (sprostředkova­tele). Ve většině případech je to zahrnuto v provizi RK. Přeji krásný den a jen dobré zkušenosti s RK :-). S pozdravem Aleš Hrubeš

Odpovědět

 

prodej bytu

T. Nižňanský | 16.10.2018 09:03:23

Dobrý den, když se pročítám diskuzí, tak se jen ujišťuji, že jsem zvolil správnou cestu, když jsem prodával svůj byt. I když nevěřím, že by byli všechny realitní kanceláře špatné. To určitě. Je jen o lidem a jejich přístupu a chování. Já jsem si dal inzerát, volali mi rk, dal jsem si čas a zkusil to sám. Pak jsem narazil na stránku radykprodejibytu.cz a nechal jsem si trochu poradit jak na to a na koho se obrátit. Šlo mi hlavně o to, abych nepřišel o peníze. Takže nakonec jsem prodal sám a peníze byli v notářské úschově po dobu přepisu a pak se uvolnili na můj účet. Takže já volil tuto cestu.

Odpovědět

 

Praxe s R.K a makléři

Bc. M. Veselý | 24.08.2018 11:59:58

Dobrý den, když si čtu a slyším okolo sebe neustále a již několik roků, jaké mají klienti problémy s makléři nebo realitními kancelářemi, je mi z toho smutno. Pracuji externě jako lektor realitního práva, zřídka a zcela individuálně zajišťuji pro někoho na přání prodej či nákup nemovitosti, a tak hlavně při školení kladu důraz posluchačům v realitních kancelářích, aby se chovali zodpovědně, v souladu s etickým chováním a hllavně dodržovali zákon a nepřizpůsobovali si vše jak se jim hodí, bohužel, realita je stále stejná. Pokud by někdo potřeboval pomoc či poradit, kontaktujte mne na mých stránkách http://cz-nemovitosti.cz, poradna je zcela pro každého zdarma.

Odpovědět

 

Luwa reality

Nina | 27.06.2018 10:16:37

Dobry den, chci jen upozornit na hrozne chovani realitniho maklere Petra Grosse z realitky Luwa reality. Jiz do telefonu se chova netaktne, je drzy a dava zretelne najevo, ze opovrhuje lidmi, co chteji neco koupit na uver. K prohlidce nemovitosti ani nedoslo, stacil telefonat…

Odpovědět

 

...

Jiří | 07.05.2018 23:36:42

Dávejte si velký pozor na Roberta Červenku z MM reality na pobočce v Hořovicích, tváří se jakoby mile ale je to arogantní člověk a zloděj který utekl se zálohou a nereaguje na telefony!!!!!

Odpovědět

 

Re: ...

Robert Červenka | 10.06.2018 19:33:47

Dobrý den prosím o vysvětlení tohoto nařčení mé osoby. Nabízím vám možnost osobní schůzky v kanceláři v Hořovicích. Děkuji Robert Červenka MM reality 607173694

Odpovědět

 

Re: ...

Robert Červenka | 10.06.2018 19:34:35

Dobrý den prosím o vysvětlení tohoto nařčení mé osoby. Nabízím vám možnost osobní schůzky v kanceláři v Hořovicích. Děkuji Robert Červenka MM reality 607173694

Odpovědět

 

Realitní kancelář

Hanka | 24.02.2018 14:34:56

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s realitní kanceláří v Praze?

Odpovědět

 

Re: Realitní kancelář

Mirek | 26.02.2018 12:36:12

Já vlastník několik nájemních domů po Praze a vždy když hledám nového nájemníka, tak se obracím na realitní kancelář faraon.cz

Odpovědět

 

Re: Re: Realitní kancelář

Hanka | 26.02.2018 12:37:59

Takže vše v pořádku? plní to co je ve smlouvě a temrmíny na kterých se domluvíte?

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Realitní kancelář

Mirek | 27.02.2018 13:43:38

Ano vše probíhá dle domluvy a velice příjemně se s nima jedná :-) není se čeho bát

Odpovědět

 

Re: Realitní kancelář

Tomáš Šafář | 11.03.2019 14:05:43

Dobrý den, já vám doporučuji RB-REAL z Prahy 5. Je na ně spolehnutí a pronajímali mi dva nebytové prostory a jeden byt. Z jejich profesionálního jednání bych se na ně v klidu obrátil i v případě prodeje.

Odpovědět

 

Reakce makléře MM reality

Zájemce-kupující | 23.01.2018 14:13:42

Dobrý den, měl jsem zájem o koupi pozemku od zprostředkovatele MM reality. Po přečtení recenzí na tuto RK jsem požádal přítele – právníka o ošetření eventuální kupní smlouvy s tím, že v žádném případě nechci s RK uzavírat předkupní či trezervační smlouvu – důsledek recenzí. Makléř mne však neustále tlačil k podpisu a zaplacení rezervace, prý je mou povinností respektovat metodiku firmy. Když jsem namítl, že jako zákazník a ten, který přínáší jeho firmě peníze nic takového respektovat nemusím, došel mi mail, nad kterým mi zůstal rozum stát. Odpověď makléře této RK jsem si dovolil zkopírovat : „děkuji za zprávu a Vaše rozhodnutí respektuji. Pan prodávající je náš klient. Vy jste jen a jen zájemce, takže pokud nerespektujete náš postup, bohužel se nedohodneme. Vy jste mi napsal, že rezervační smlouvu nevyžadujete, ale jestli ji vyžaduje prodávající nebo RK Vás již nezajímalo. Byl jsem ochotný ustoupit, podepsat rovnou kupní smlouvy. Pořád ale s právníkem nejste spokojeni.“ Rychle jsem vycouval a pozemek ani MM reality už nechci vidět. :)

Odpovědět

 

Re: Reakce makléře MM reality

Red | 16.10.2018 09:31:22

Nezlobte se ale jako pouhý zájemce by jste měl respektovat přání buď majitele (tedy prodávajícího) nebo standart Realitky. Pokud vám podmínky koupě nevyhovují tak se poohlídnu jinde. Váš příspěvek mi přijde úplně nesmyslný.

Odpovědět

 

Re: Re: Reakce makléře MM reality

Martin | 04.02.2020 22:27:55

taky se mi zda ze na vas makler reagoval docela v pohode, sice ne uplne slusne, ale ma pravdu… klient realitky je prodavajici, vy pokud chcete neco koupit, mel byste dodrzovat jejich pravidla… nebo vy kdyz neco prodavate, tak si nechvate od zajemcu diktovat podminky?

Odpovědět

 

Re: Re: Reakce makléře MM reality

Martin | 04.02.2020 22:28:06

taky se mi zda ze na vas makler reagoval docela v pohode, sice ne uplne slusne, ale ma pravdu… klient realitky je prodavajici, vy pokud chcete neco koupit, mel byste dodrzovat jejich pravidla… nebo vy kdyz neco prodavate, tak si nechvate od zajemcu diktovat podminky?

Odpovědět

 

Re: Re: Reakce makléře MM reality

Martin | 04.02.2020 22:28:19

taky se mi zda ze na vas makler reagoval docela v pohode, sice ne uplne slusne, ale ma pravdu… klient realitky je prodavajici, vy pokud chcete neco koupit, mel byste dodrzovat jejich pravidla… nebo vy kdyz neco prodavate, tak si nechvate od zajemcu diktovat podminky?

Odpovědět

 

Garážový vrata

Dalibor | 18.01.2018 22:36:49

Ptám se trochu mimo téma ale toš bydlení se to týká.Koupil sem přes realitku domek a chcu si nechat udělat nový garážový vrata.Odkud kdo má,doporučíte mě spolehlivou a ověřenou firmu?děkuji

Odpovědět

 

Realitní kancelář

Jana | 07.01.2018 19:53:46

Dobrý den, hledám dobrou realitní kancelář, které bych mohla svěřit prodej mého domu u Brna, doporučíte?

Odpovědět

 

Re: Realitní kancelář

Daniel | 08.01.2018 00:56:01

Já mohu doporučit z vlastní zkušenosti z Brna COLOSEUM NEMOVITOSTI, velice dobře se s nima mluví a poradí vám ve všech náležitostech

Odpovědět

 

Re: Re: Realitní kancelář

Jana | 09.01.2018 22:09:49

Kde mají pobočku? a máte zkušenost s nějakým makléřem od nich?

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Realitní kancelář

Daniel | 18.01.2018 18:51:05

Adresu mají zde Květná 167/3, 603 00 Brno-střed-Pisárky

Odpovědět

 

Re: Realitní kancelář

Bc. M. Veselý | 24.08.2018 12:02:56

Dobrý den, pokud chcete poradit a více specifikovat možnosti ohledně prodeje, kontaktujte mne prosím na http://cz-nemovitosti.cz, rád Vám poradím.

Odpovědět

 

Reality

Moňa | 28.10.2017 21:27:19

Máte zkušenost s Faraon realitkou?

Odpovědět

 

Re: Reality

Marek | 30.10.2017 00:32:35

Shodou okolností mám zkušenost ani ne půl rok starou,po mé zkušenosti můžu doporučit,já byl spokojený moc

Odpovědět

 

Coloseumnemovitosti Vyškov

Saša | 15.10.2017 21:58:46

S touto pobočkou mám také zkušenost,za sebe mohu též doporučiti

Odpovědět

 

Coloseum nemovitosti

Aleš | 28.08.2017 11:10:04

Spolupracuji momentálně s Coloseum ve Vyškově a nemohu si vynachválit

Odpovědět

 

Re: Coloseum nemovitosti

Lenka | 18.09.2017 22:16:34

Zdravíčko,ráda bych také nějakou relitku ve Vyškově nebo v Brně.Spokojený jste po všech stránkách s touto reality Aleši?

Odpovědět

 

Re: Re: Coloseum nemovitosti

Aleš | 25.09.2017 23:05:54

Ano ano já sem opravdu spokojen po všech stránkách

Odpovědět

 

MM Reailty Plzeň

iwana | 17.08.2017 15:16:34

nedávno jsem se rozhodla prodat byt v a vybrala si společnost MMreality, a paní ing. Strnadovou z Plzně. Realita ukázala, že jsem udělala velmi dobře. Paní makléřka byla velmi ochotná, vstřícná, ve všem mi poradila a pomohla. Obchod se zrealizoval rychle a hlavně úspěšně. Tím to bych jí chtěla moc poděkovat.

Odpovědět

 

Ladislav | 01.05.2017 12:49:10

Majitelka Realitní kanceláře REKO Beroun Jana Kučabová podala lživé, nepravdivé informace o zprostředkované nemovitosti. Obohatila se o provizi se šestimístným číslem. Zprostředkovala tak prodej nemovitosti, která by se jinak neprodala, jelikož jsou tam nedořešené vztahy mezi majitelem pozemku a majitelem nemovitosti. Když na toto byla kupujícími upozorněna, ještě podala trestní oznámení pro pomluvu na klienty, kterým tyto informace zamlčela. Křivě je obvinila. Bezpáteřní, amorální osoba, která se ještě za to mstí, že se věc zveřejnila, když odmítla zjednat ve věci nápravu. POZOr na tuto RK. Neštítí se ničeho, neustále šikanuje tyto lidi.

Odpovědět

 

Reality

JanJ | 26.04.2017 11:07:28

Mám skvělou zkušenost s Coloseum Nemovitosti.Skvělá realitka na kterou po zkušenosti vím,že se můžu spolehnout

Odpovědět

 

Re: Reality

mikeš | 10.05.2017 22:02:25

Zdravim co je to za realitku to coloseum nemovitosti? Co všechno poskytujou za služby?

Odpovědět

 

Re: Re: Reality

JanJ | 15.05.2017 23:24:38

Určitě se podívejte na coloseumreality.cz nebo na pobočce vám řeknou na co všechno se u nich můžete obrátit

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Reality

alena | 15.07.2017 18:11:30

jo jo, pán si zase píše pochvalu sám na sebe, to je vidět co je to asi za realitku… :-)

Odpovědět

 

Lukaš Zrzavý | 22.03.2017 14:40:21

Dobrý den, mám skvělou zkušenost s M&M Realitama. Jejich makléř zařídil vše rychle a bez zbytečných průtahů. Pokud možno vyhněte se projektům jako je bezrealitky.cz a podobné! Vytahnou z vás peníze a vše si pak řešíte sami.

Odpovědět

 

Re:

alena | 15.07.2017 18:07:07

pěkné kecy, MM je nejhorší ze všech. je vidět, že si tu pochvalu napsali sami, jako vždy, to je jejich běžná praktika

Odpovědět

 

Lukaš Zrzavý | 22.03.2017 14:33:10

Dobrý den, mám skvělou zkušenost s M&M Realitama. Jejich makléř zařídil vše rychle a bez zbytečných průtahů. Pokud možno vyhněte se projektům jako je bezrealitky.cz a podobné! Vytahnou z vás peníze a vše si pak řešíte sami.

Odpovědět

 

Lukaš Zrzavý | 22.03.2017 14:31:45

Dobrý den, mám skvělou zkušenost s M&M Realitama. Jejich makléř zařídil vše rychle a bez zbytečných průtahů. Pokud možno vyhněte se projektům jako je bezrealitky.cz a podobné! Vytahnou z vás peníze a vše si pak řešíte sami.

Odpovědět

 

Re:

alena | 15.07.2017 18:09:50

realitku nikdo nepotřebuje, prodejte si byt sami, dělám to tak vždy, zaplatíme skutečnému právníkovi za smlouvu a je to. nikdo vás neobere, neokrade, nebude vám lhát. 99 % realitních makléřů jsou naprosto neschopní a hloupí amatéři. nevěřte pochvalám na realitky, to si píšou sami.

Odpovědět

 

David | 14.09.2017 10:49:33

Docela s Vašim názorem souhlasím. Taky mám zlé zkušenosti. Dost často dělají realiťáky lidi, co nenašli práci jinde, tak to zkoušejí. Já třeba kupoval byt přímo od developera bez realitky a vše proběhlo ok.

Odpovědět

 

Stars reality s.r.o.

Renata | 10.03.2017 15:44:08

Pozor na realitku Stars reality s.r.o.hnus největšího kalibru hyeny hlavně Renata Burgrova

Odpovědět

 

Re: Stars reality s.r.o.

Milan | 03.08.2020 06:54:38

Máte někdo zkušenosti s realitkou Stars reality v Kralupech?

Odpovědět

 

Stars reality s.r.o.

Renata | 10.03.2017 15:33:09

Pozor na realitku Stars reality s.r.o.hnus největšího kalibru hyeny hlavně Renata Burgrova

Odpovědět

 

RK

Reny | 26.02.2017 19:24:55

Dobrý den, nemáte někdo zkušenost s realitní kanceláří Finnem ?

Odpovědět

 

Mika | 22.02.2017 20:43:09

Dobrý den , nemáte prosím někdo zkušenost s J.A.Reality s.r.o nabízí mi že vykoupí můj dům s exekuce a nechají mě tam bydlet formou nájmu no už sem jedním podvodníkům naletěla který mě do té exekuce dostaly a nerada bych to opakovala díky za odpověď

Odpovědět

 

info o RK

Tonda | 15.09.2016 00:19:41

Ahoj, chci se zeptat zda ma nekdo zkusenosti (prodej bytu) s RK Pokorný Praha? Diky moc Tonda

Odpovědět

 

Re: info o RK

Domuse | 27.09.2016 13:47:21

Sehnali jsme bydleni na praze 10 v rezidenci topolova. :-) nejdrive jsme bydleli na docasne bydleni v hostelu a pak jsme se prestehovali to bytu 1+kk :-)

Odpovědět

 

Re: info o RK

mata | 19.12.2016 15:25:10

Strasny. Spatny pristup. Podvodny..

Odpovědět

 

Donna

MartinLupus | 25.08.2016 22:14:03

Ahoj, chci se zeptat zda má nekdo zkusenosti s donnareality ? Díky moc Martin

Odpovědět

 

Re: Donna

Macek | 29.08.2016 20:25:54

Máš na mysli prodej, koupi, hypotéku nebo co ?

Odpovědět

 

realitka

Petra | 17.08.2016 21:19:00

Ahojky,máte zkušenost s rkColoseum?

Odpovědět

 

Re: realitka

Simonka92 | 22.08.2016 12:48:02

Ahoj, Petro já bych ti mohla doporučit donnareality realitní kancelář, super lidé skvělý přístup a dobré ceny.

Odpovědět

 

nejistota

Alenka | 24.05.2016 17:01:32

v dnesni dobe je to strach a nejistota o penize to co brzdi prodavat ci kupovat pres realitky. ale to je chyba, ja pronajimam byt pres realitku a jsem velice spokojena.

Odpovědět

 

Re: nejistota

Sandra Duková | 29.05.2016 21:26:42

Prosím, chci se zeptat na jméno realitky. chtěla bych také pronajmout a později prodat byt akorát všude samé % přemrštěné.. Díky.

Odpovědět

 

Re: Re: nejistota

Alenka | 16.06.2016 10:06:49

Pronajímám přes Donnareality a jsem velice spokojená. :)

Odpovědět

 

Re: Re: Re: nejistota

Frantisek | 20.06.2016 19:58:59

Chvalim, tohle je z jedna tech ktere neokradaji sve klienty. Ja pres ne prodal a vzapeti koupil dum a parada sluzby .)

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: nejistota

Alenka | 22.06.2016 21:04:28

Ja si jejich spolupraci nemohu vynachvalit.. zadne velke penize to nestoji jak si vsichni stezuji ale hlavne ty jejich sluzby to je parada.

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: nejistota

Tomik | 24.07.2016 22:13:35

tak donna byla vzdycky na spicce, kdyz chci neco prodat nebo koupit tak prvne je to donna pres kterou to chci vyresit

Odpovědět

 

Re: Re: Re: nejistota

Martin | 26.07.2016 21:40:17

Tak pres donnicku aby jsi nebyla. je to ceska realitni spicka.

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: nejistota

sandra Duková | 29.08.2016 20:23:24

Nic lepsiho v cesku nemuzes sehnat. nez je www.donnareality.cz

Odpovědět

 

Re: Re: nejistota

Radek Pokorný | 13.10.2016 15:16:07

Já mám dobrou zkušenost s realitkou Gaute, ale ta se zabývá hlavně okolím Brna.

Odpovědět

 

Pavel Honzák | 31.05.2016 12:50:00

Dobrý den, souhlasím s Vámi, strach a nejistota jsou ale podle mne většinou neopodstatněné. Menšina neférových realitek hází špatný stín na ten zbytek. S tím ale doufejme bude brzy konec. Chystá se zákon – http://zpravy.e15.cz/…lace-1263235, který by z realitního poradenství učinil vázanou živnost – kvalita služeb makléřů proto bude pod kontrolou.

Jsem z Brna a nejen já, ale i lidé v mém okolí máme velmi dobrou zkušenost s realitkou ACREAL. Při prodeji se mi osobně věnoval pan jednatel Ivor Ševčík. Musím říct, že na tak nadstandardní přístup se zvyká velmi snadno :)

Pavel H.

Odpovědět

 

Re: nejistota

Karel B. | 02.03.2017 16:17:19

Musím s trochou váhání taky říct, že byla volba realitky asi lepší než prodávat samostatně, svépomocně. Prodával jsem chatu i s pozemkem přes rok samostatně, kdy sem ztratil nehorázně mnoho času prohlídkami se zájemci, kteří mě jen obrali o čas a to sakra velkou spoustu. Nemluvě o tom, že kdybych chatu alespoň pronajímal, mohlo by mě čekání na prodej méně mrzet. Oslovil jsem makléře M&M reality z Frýdku Místku, kterému se prodej zdařil po měsíci a půl. Co bych vypíchnul? Asi to, že jsem si ušetřil spoustu lítání, hledání právníka kvůli kupní smlouvě a notáře, nemusel to řešit ani kupující protože to makléř vyřídil skrz jejich právníka sám. Provize, kterou prostě mnozí vidí jako hlavní problém prodeje přes RK je prostě odměnou za vykonanou práci, jestli je touto vykonanou práci to, že svůj inzerát vidím skoro všude a a můj pozemek i s chatou je prodaný do měsíce, pak nemám problém s tím, když za to mám zaplatit. Stejně bych s tím výdaje a starosti měl sám.

Odpovědět

 

Re: Re: nejistota

Pavla Hanušová | 08.03.2017 10:22:16

Musím s vámi naprosto souhlasit. Při prodeji domu určitě využít služeb realitní kanceláře, ale pozor na try malé rádoby realitni kanceláře bez zkušenosti. To pak můžete přijít o nemalé peníze jako já. Jo jo, nakonec jsem taky využila služeb M&M Realit a jsem naprosto spokojená. Pokud mohu doporučení tak vykašlete se na nějaké bezrealitky, noname realitky a jděte rovnou k profikům. Ušetříte čas i peníze a to vím z vlastní zkušenosti! Pavla H.

Odpovědět

 

Re: Re: Re: nejistota

ro | 22.06.2020 21:07:43

Nedoporučuji, nejednají čestně – úprava smlouvy po tahanicích možná, na dotazy reagují a priori tak, že dělají z člověka blbce (nemusím podle nich plnit jimi předloženou a předepsanou smluvní povinnost, i když podle smlouvy mi hrozí náhrada škody za nesplnění) Víte, co jste podepsali?

Odpovědět

 

realitní kancelář

Radim | 24.05.2016 11:43:57

Po čerstvé zkušenosti velmi doporučuji realitní kancelář Coloseum.Skvělý přístup a jednání

Odpovědět

 

Okna

Rado | 20.05.2016 21:18:02

Stavíme rodinný dům a hodilo by se nám doporučení na firmu, která by nám zajistila okna. Prosím o doporučení pouze těch firem, se kterými máte dobrou osobní zkušenost. Děkuji

Odpovědět

 

Re: Okna

Jednouch | 25.05.2016 23:59:51

Doporučuju firmu Okna.eu, máme s nimi skvělou zkušenost, rychlost, kvalita, je na ně spolehnutí, mají spousty zkušeností. Takhle si podle mého každý představuje, že by to mělo probíhat ;)

Odpovědět

 

Restart Reality Olomouc

raději nic | 13.05.2016 20:48:12

Chci všechny varovat před Restart Reality v Olomouci.Nejdnají vůbec čestně.Nic neprodávat,nic nekupovat a už vůbec nic nepodepisovat v kanceláři.Mají tříměsíční výpovědní dobu,což je velmi nevýhodné.Když tak podepsat jen doma a po důkjladném zvážení.

Odpovědět

 

Re: Restart Reality Olomouc

frantisek | 19.05.2016 19:45:22

Divej, kdyby si spolupracoval s donnareality tak se ti tohle v zivote nestane

Odpovědět

 

Re: Re: Restart Reality Olomouc

Anicka | 24.05.2016 16:52:40

Jo donnicka.. moje slova pritel nebyl nejdrive rad ze chci uzavrit s realitkou ale s donnou byl velice spokojeny a je dost narocny :D

Odpovědět

 

Re: Restart Reality Olomouc

Dušan | 07.04.2024 22:07:56

Díky za varování. V Olomouci jsem kupoval 2 byty a vždy přes makléře pana Ing. Šoustala. Je velice pečlivý a vše na čem jsme se domluvily splnil do posledního puntíku. Mohu ho doporučit

Odpovědět

 

realitní kancelář

Doležal | 25.04.2016 10:29:17

Mohu doporučit realitní kancelář Coloseum. Mám snima více než dobrou zkušenost.Schopní makléři a mají hodně velký přehled co se nemovitostí týče.

Odpovědět

 

Re: realitní kancelář

Michal | 06.05.2016 22:48:06

Realitní makléř z rkcoloseum mě a příteli zprostředkovával prodej rodinného domu.Velice lidské a profesionální jednání ze strany makléře i realitky

Odpovědět

 

Alena machi | 29.05.2016 21:33:45

Já nikdy nezazila vetsi profesionalitu tak jako od donnareality je to nejlepsi kancelar se kterou jsem mohla spolupracovat.

Odpovědět

 

re

Renik | 24.04.2016 23:08:33

Nejlepsi na tohle bude realspektrum, ozvi se jim a uvidis. nejlepsi ceny a pravni bezpecnost.

Odpovědět

 

Re: re

josef | 28.04.2016 19:49:34

Plus nejlepsi doba prodeje a bezpecny hlavne. u ostatnich nevim nevim, ted v tv bezela jak nejaka maklerka prodala plesnivy byt :D to je moc

Odpovědět

 

koupě

Libor | 14.04.2016 10:45:07

Chystám se ke koupi nebytového prostoru,má někdo zkušenost s realitní společností Coloseum?

Odpovědět

 

Re: koupě

Lenka | 14.04.2016 23:42:15

Ahoj libore, urcite se ozvi realitni kancelari donnareality, urcite se neco najde ja pres ne s manzelem kupovala byt a jsme velice spokojeni pristup jejich na 1

Odpovědět

 

Re: koupě

Jirka | 17.04.2016 09:28:42

Kupoval sem s manželkou byt který nabízelo coloseum,realitní makléř od nich byl skvělý.Vynikající přístup,my byli spokojeni.

Odpovědět

 

Re: koupě

Rene | 17.04.2016 22:08:52

kde se tento prostor nachazi ?

Odpovědět

 

re

Janicka | 29.09.2015 13:29:07

Urcite pronajmout, lepsi budes z toho mit nejaky prijem, ale nejaky slusny lidi :D aby nebyli zbytecne problemy :)

Odpovědět

 

Re: re

Tomas | 18.10.2015 21:34:34

tak to je jasny :D jednou se mi to stalo kamarad s tim mel problemy ze tam mel tady ty neslusny lidi a velice se mu to prodrazilo.

Odpovědět

 

Renata | 13.11.2015 11:05:29

To je to samé co u mě, pronajímám 2 byty co jsem zdědila po tatínkovi a s nájemníky je vždycky kříž. V poslední době spíše využívám služeb různých realitních portálů a snažím se byty pronajímat dlouhodobě. Nyní jsem narazila na starší manželský pár, který je úplně zlatý a ráda se tam i stavím na kávu a pomůžu jim když potřebují

Odpovědět

 

Re:

Romanka | 25.11.2015 21:47:32

Jak rika pani renatka, je treba si najit nejake hodne najemniky jinak s nimi muzete zazit i peklo :(

Odpovědět

 

Re: Re:

sandra | 25.11.2015 23:32:27

nejlepsi jsou ti co vsechno rozbiji stezuji si na ne sousede co jsme to tam natahli atd :D

Odpovědět

 

Re: Re: Re:

Simona | 27.11.2015 22:46:55

Tojo no :D ale tak musis si tam natahnout slusny lidi aby z toho nebyl problem pak. ale vim ze pokazde to nejde vypadaji slusne a pak pic a je to :D

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re:

Sandula | 28.11.2015 23:39:19

Cha o tom bych mohla vypravet. :D zly vs. slusny lidi. no to jsou pak panecku problemy.

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re:

Simona | 28.11.2015 23:50:27

Ja uz o tom radeji nemluvim. me to pak prisani nestesti a to ja nechci..

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Simona | 24.12.2015 23:50:24

To verim my tak take dopadli :( ale uz je to ok a mame starsi rozumne lidi takze pecka :)

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Renata | 26.12.2015 20:38:28

jeee to muzete byt spokojeni a klidni.. taky bych chtela dostat nejake takove lidi :(

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Sandula | 27.12.2015 22:08:59

A vy s timhle mate problem pani Renato ? :(

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Renata | 29.12.2015 22:59:02

Pravě jsem mela ale uz ne tak ted se modlim at dostanu nejake takove jako mate vy :(

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Sandula | 22.01.2016 10:48:27

Ja vam to preji at to mate taky ok, tohle bych nikomu neprala aby mel ve svem byte nekoho kdo mu ho totalne spustosi.:(

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Anicka | 31.01.2016 20:02:25

Vedle nas byla rodina s malym ditetem, nebylo to nic moc ale ted uz je vetsi a je to super. normalne s nimi vychazime a je to super :)

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Sandra | 22.02.2016 21:52:39

Tady tyhle vztahy mezi temi co vedle sebe bydli jsou dulezite, kdyz cokoliv potrebujete tak se zeptate a nemate strach ne ze budete mit odstup a bat se co se kde deje..

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Sima | 31.03.2016 22:28:30

nejdulezitejsi je vztah mezi sousedy, aby vsechno v pohode klapalo.

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Rene | 31.03.2016 23:10:00

spoust byt nemuze jeslti ano nauctujte jim to :D my pronajimame byt pres realspektrum a je to super.

Odpovědět

 

Re:

Jitulka | 24.12.2015 23:05:08

Tak to jste nasla krasne, manzelsky par ktery je rozumny, take bych chtela nekdy mit takovy par a ne zadny mladochy kteri to znici. :(

Odpovědět

 

Re: Re:

Ales | 26.12.2015 15:00:20

Plno lidi ma s timhle problemy to mate stesti ze jste nasla tak uzasny parecek :)

Odpovědět

 

Re: Re: Re:

Romanek | 26.12.2015 20:24:29

Mladi lidi jsou nejhorsi plno kamaradu parby atd to je neco strasnyho.

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re:

Frantisek | 29.12.2015 23:19:22

My to tak nemame mame mlady taky ale nejsou vetsinou doma takze super :)

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re:

Renatka | 27.01.2016 23:24:45

Tak to mate super, my take uz name pohodu :)

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Jim | 29.01.2016 22:11:22

Ahoj ma zkusenost je perfektni. Potreboval jsem pronajmout byt, samotnemu mi to neslo a bratr mi doporucil realspektrum a tam bylo vse tak rychle prehledne perfektni slapalo to. to jsem v zivote takovy frmol nevidel

Odpovědět

 

Re: re

Skot | 29.01.2016 22:27:00

To je lepsi pronajmout a mit pokoj ale je dobre kdyz budete mit v pronajmu slusne s hodne lidi aby jste nemuseli platit zbytecne vydaje. ale to myslim ze nehrozi :)

Odpovědět

 

Re: Re: re

Simonka | 23.02.2016 19:41:08

No vsak jo :D hodne lidi si tady na tom potrpi ze chcou mit normalni vztahy ne zadne opice :D

Odpovědět

 

Re: Re: Re: re

Rene | 29.02.2016 21:28:47

to mas pravdu ja jsem spokojen se svymi sousedy, vecer posedime u vinka dame nejakou spolecenskou hru ja si nemam na co stezovat :)

Odpovědět

 

Re: re

Rene | 25.03.2016 22:25:27

jde o lidi ale kdyz vidis ze budou na urovni urcite pronajmi :D

Odpovědět

 

Re: Re: re

renda | 30.03.2016 21:24:18

ja pronajimam byt pres donnareality a super, lidi moc slusni donna velice vstricna ve vsem a zadne starosti.

Odpovědět

 

Re: re

Renata | 30.03.2016 22:27:14

presne jak pise janicka, pronajmout a tezit penize dokud to jde. :)

Odpovědět

 

Re: re

Janicka | 17.04.2016 22:20:17

tak tak pronajmutim vydelas a pak muzes prodat a budes za vodou :D

Odpovědět

 

Re: re

Frantisek | 01.07.2016 11:40:50

Tak tak jak pise kolega.. Pronajmi a az te to nebude bavit se o to starat tak to prodas a vydelas na tom dvakrat tolik. :)

Odpovědět

 

Co s bytem?

Tomáš | 25.09.2015 13:36:06

Je lepší byt prodat nebo pronajmout nebo prodat? Podědily jsme s maminkou po strejdovi byt a tak rozmýšlíme co sním :/ případně doporučíte nějakou dobrou realitku? díky

Odpovědět

 

Re: Co s bytem?

Roman | 28.10.2015 20:26:57

Zvaz svoje plus a proti, pronajem z toho ziskas prijem a pak jej muzes prodat. :) budes mit vice penez. :) ale to je na tobe starosti atd do toho

Odpovědět

 

Re: Re: Co s bytem?

Tomáš | 29.10.2015 09:41:56

to mas pravdu par let pronajimat a pak jej prodat to by bylo asi nejlepsi. ale kde ted sezenu nejakou dobrou realitni kancelar ktera je v tomhle ferova a nebude me chtit odrbat

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Co s bytem?

Pepan | 17.11.2015 21:28:35

No zkus realspektrum! je to ferovka na trhu 15 let.

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Co s bytem?

Zdenek | 25.11.2015 21:35:28

Mohu souhlasit.. vsechno v poradku s touhle realitkou a vsem bych ji doporucil jsou ferovi zadni podrazaci a maji velice hodny a vstricny personal :)

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: Co s bytem?

Tomajda | 27.12.2015 22:17:05

Neni tu nahodou 25 let ? :) :P

Odpovědět

 

Renda | 24.04.2016 22:30:49

kazde ma svoje plus a proti ale urcite vydelas vice penez pokud pronajmes a pak prodas.

Odpovědět

 

Re: Co s bytem?

Trej | 29.01.2016 22:37:23

Urcite pronajmout a pak prodat, vydelas tim vice penez :)

Odpovědět

 

Re: Co s bytem?

Hradek | 28.02.2016 22:11:55

Urcite lepsi pronajmout a po nejake dobe prodat, vydelas si vice penez akorat si pohlidat komu to pronajmes

Odpovědět

 

Re: Co s bytem?

Honza | 17.04.2016 22:51:17

nejlepsi realitka se kterou jsem se setkal je realspektrum maji nejlepsi dobu na prodej a pravni jistotu a proste jsem byl spokojeny i ohledne prijemneho chovani a jinych malickosti ktere clovek vidi a vsima si jich

Odpovědět

 

rada

Romanka | 22.09.2015 21:43:56

Chtela bych se zeptat ma nekdo zkusenost s realitkou Donnareality ? chtela bych si od nich poridit byt ale nevim jestli jsou ferovi dekuji

Odpovědět

 

Re: rada

Lada | 28.10.2015 20:05:57

Cau cau, je to ferova realitni kancelar urcite s ni budes spokojena ! at uz pronajmout nebo prodat tak urcite doporucuji

Odpovědět

 

Re: Re: rada

Romanka | 17.11.2015 21:46:34

Ano to byla jsem s ni spokojena :) vytezili jsme s pritelem maximum pro nas i pro nasi penezenku

Odpovědět

 

Re: Re: Re: rada

Arnostekk | 27.12.2015 21:15:12

Urcite kdyz spolupracovat s donnou tak nebudes o nic ochuzen ani nebudes niceho litovat.

Odpovědět

 

Re: rada

Renatka | 23.02.2016 22:07:53

Donnareality je perfektni realitka ktera ma vyborne sluzby a pracovniky ! :) urcite to s ni zkus budes mit radost

Odpovědět

 

Re: Re: rada

Petra | 28.02.2016 21:56:11

jednou zkusis a budes na tehle realitce zavisla :D to mi ver a to doslova

Odpovědět

 

Re: Re: Re: rada

Dana | 28.03.2016 22:47:30

donnareality je fakt super, jsme si na ni s manzelem zvyknuli a uz nikdy bez ni nic nekoupim ani neprodam

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: rada

Lukas | 31.03.2016 22:35:57

jeste aby ne, donna je perfektni realitka co za neco stoji :)

Odpovědět

 

realitka - ano

Stanka | 15.07.2015 10:14:17

Jak jsme prodávali byt v Brně, tak jsme to dávali homehunters.cz a s nimi jsme třeba byli hrozně spokojení, do dvou týdnů už byl byt prodán a my jsme s tím neměli žádný problém. Tak je můžu třeba doporučit.

Odpovědět

 

Re: realitka - ano

LadyM | 20.07.2015 17:14:50

A oni opravdu za Vás vyřídí všechno? Kolik vůbec platíte za to, že si přes ně necháte nemovitost prodat? :)

Odpovědět

 

Re: Re: realitka - ano

Stanka | 24.07.2015 09:32:23

Tak my jsme zrovinka neplatili nic, protože pokud prodáváš, tak vše hradí kupující nebo alespoň tak to u této společnosti bylo. Hrozně nám ulehčila všechny věci okolo, hlavně teda čas, takže proto bych znovu volila prodej přes realitku, v dnešní době je čas důležitým faktorem při rozhodování.

Odpovědět

 

Re: Re: Re: realitka - ano

LadyM | 17.08.2015 21:37:58

Taky právě špekulujeme doma, zda máme hledat nemovitost přes realitku nebo raději na vlastní pěst :) Má žena je pro to, abychom hledali nějakou slušnou rk a já si zase říkám, proč né na vlastní pěst?

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: realitka - ano

Stanka | 19.08.2015 22:17:00

Já tedy souhlasím s Vaší manželkou. Kdybychom nemovitost kupovali, tak tady si najdeme realitku, které to dělá a pomůže nám.

Odpovědět

 

Re: Re: realitka - ano

Renata | 29.02.2016 21:48:10

ANo vyridi vsechno nemate zadne starosti :D je to vsechno v klidu akorat staci prstem ukazat na dum ci byt a je vas ! .)

Odpovědět

 

Re: realitka - ano

Kamil | 21.08.2015 09:33:40

Ahojte ve spolek, mohu se zeptat na to homehuntes.cz? Když hledáme byt k prodeji, máme se tam někde registrovat?

Odpovědět

 

Betty | 22.09.2015 12:49:41

Já jsem také pro realitní kancelář, nám pomohla najít tu pravou nemovitost ke koupi :) Jinak ano, zaregistrovala jsem se a oni se mi pak sami ozvali s nabídkami :)

Odpovědět

 

Re: realitka - ano

Katka | 23.09.2015 13:18:52

Takže raději všichni upředňostnujete prodej nebo i koupi přes realitku??

Odpovědět

 

Re: Re: realitka - ano

Betty | 25.09.2015 11:54:48

Já třeba ano, myslím si, že ti usnadní hodně práce :) a taky ti ušetří čas :)

Odpovědět

 

Honza | 29.11.2015 20:35:46

Hezky si to rekla, usetri cas starosti a spousti penez a trapeni. :) realitka stoji za to

Odpovědět

 

Re: Re: realitka - ano

Anicka | 24.01.2016 21:54:44

Urcite ano my jsme to s manzelem delali a pecka ! :)

Odpovědět

 

Re: Re: Re: realitka - ano

Cyril | 17.04.2016 22:55:32

realspektrum= poctivost, ochota, kvalita, pravni jistota, a bezpecny prodej k tomu par skvelych makleru a ochotni lide pracovat pro nas lidi aby jsme byli stastni, takze si neni na co stezovat

Odpovědět

 

Jop

Michaela | 22.06.2015 14:50:48

Ono to má své pro i proti, zda využít služby realitky nebo ne :) Já jsem třeba ten typ, že chce mít vše zajištěno a myslím si, že přes realitku to tak opravdu bude :) Jak jsme prodávali byt, tak jsme to zkoušeli dávat sami na server, ale vždycky se ozvali zájemci, domluvili jsme si schůzku a oni tam třeba vůbec nepřišli :)

Odpovědět

 

Re: Jop

Elza | 24.06.2015 22:54:57

V tomhle s Vámi třeba rozhodně souhlasím, že když to řeší realitka, tak se vám tohle stát nemůže, ale taky je potřeba narazit na nějakou opravdu solidní.

Odpovědět

 

Michaela | 26.06.2015 12:24:54

No my jsme právě proto to poté zadávali realitní kanceláři, kde jsme byli rozhodně spokojenější než, když jsme to zkoušeli sami :)

Odpovědět

 

Re:

renatka | 03.04.2016 20:23:38

nejlepsi realitka je realspektrum. fakt pochvala pro tyto lidi.

Odpovědět

 

Radimek | 24.03.2015 11:58:12

V dnešní době už přeci není problém pořídit byt nebo si ho pronajmout bez realitní kanceláře, abyste nemuseli platit provize a vyhnuli se případným dalším problémům.

Odpovědět

 

Re:

Jarmilakovacova | 26.03.2015 13:46:59

No hej, to máš pravdu..

Odpovědět

 

Re:

Roman | 24.02.2016 21:42:51

ja radeji bez starosti otravnych papiru a dalsich veci, poplatky nejsou tak strasne :D zase takovej zgrt nejsem

Odpovědět

 

HancaLove | 09.02.2015 01:58:25

Koukám, že to jsem teda dopadla ještě dost dobře. Prodávala jsem byt po babičce a naštěstí šlo všechno v pohodě. Jak tady čtu ty zkušenosti, tak jsem možná měla více štěstí než rozumu.

Odpovědět

 

Vyberte si realitku ověřenou

Maruška | 22.07.2010 16:58:19

Já to teda nechápu, obecně platí, a vždy to zdůrazňují i v MM reality, se kterou máme smlouvu, že pokud nám nic neprodají jako zprostředkovatelé, my nic neplatíme. Jestli teda po vás, kdo si neumíte nejdříve najít na netu podle diskuzí seriozní kancelář, chtějí podvodníci z Proluxu, Remaxu, Stingu či jiné realitky peníze, jde o neseriozní firmu. Pochopte to – dle etického kodexu – když vám nemovitost neprodají, vy nic nemáte platit. Stejně tak kupující – pokud není vše transparentní, s doklady, originály a jasné, nic neplatit. Taky znám případy, kdy lidi museli realitkám platit za každý výjezd s klientem na prohlídku nemovitosti, a za kdejakou blbost, což nechápu. V provizi, která je k ceně nemovitosti připočtená, jsou náklady právního servisu, náklady cestovní, administrativa, inzerce v novinách a periodikách, taktéž na internetu, dále pak informační servis ze strany real.kanceláře,zna­lecké posudky,cena za vyhotovení kupní smlouvy, a na vklad na katastr. Já přesně vím, co ve smlouvě mám, a co tam nemám, to neplatí. Proč teda děláte takové chyby? Každý jistě jen jedenkrát za život prodáváme-kupujeme nemovitost, ale o to více buďte obezřetní! Myslíte, že mě neoblbovali z Proluxu, Stingu, Mexx realit, Century21, z Remasu? Všechny jsem odmítla, a prostudovala jsem si online všechny vzory smluv, které měli na internetu. To mi hodně pomohlo. Ta moje práce ale stála za to. Myslím, že máme skvělou realitku se skvělým servisem. Na www.mmreality.cz máte i právní poradnu, a poradnu kdykoli na jakýkoli dotaz, tak něco dělejte. Tam se taky obracejí zklamaní lidé, klienti jiných realitek. Tak hodně úspěchů!

Odpovědět

 

Re: Vyberte si realitku ověřenou

emilka | 12.06.2011 17:07:24

A vy jste si vybrala MM REALITY na základě jejich smluv?

Odpovědět

 

Martin | 30.01.2016 23:16:38

Bez realitky bych neudelal ani krok, zadne starosti s nicim nemam a vse je vyrizeno za me.

Odpovědět

 

Re: Re: Vyberte si realitku ověřenou

Filip | 08.06.2018 12:50:51

Já jsem byl spokojený se službami od realitní kanceláře edoxreality.cz

Odpovědět

 

Mira | 07.04.2019 10:07:08

Pro oblast jižní Moravy můžu vřele doporučit unicareal.cz. Garantují komplexní služby a osobní přístup po celou dobu prodeje, reference na webu jsou vynikající.

Odpovědět

 

Re: Vyberte si realitku ověřenou

emilka | 12.06.2011 17:19:36

Myslíte si,že lidé,kteří říkají,že je tato realitka okradla,někde jsem četla že pán platí 3500000kč a dům nemá ani on,ani pán,který dům prodával,že si vymýšlí?Já nevím,takovou nepravdu by snad nikdo neřekl.A Vy říkáte,kdo si co podepsal,to má.Proč tedy RK podstrkávají podvodné smlouvy?A když toho musím ze smlouvy plno vyházet,jak můžu tu realitku pak chválit? Ta mi musí předložit jasnou nezavádějící smlouvu.Pak mohu o ní říci,že je dobrá RK.

Odpovědět

 

Re: Vyberte si realitku ověřenou

Bui | 04.07.2020 21:33:59

Realitce STING bych se vyhnul s velkým obloukem! Moje vlastní zkušenost: Realitní makléř Přenosil jeho ochota začíná ukázkou bytu a končí v moment, kdy má dojít k podepsání rezervační smlouvy. Na ukázku bytu byl ochoten přijet do města, kde se byt prodával, ale když mělo dojít k podpisu rezervačky, pověděl mi, že se MUSÍ podepsat u nich v kanceláři. Mimo ní to absolutně nejde. Na to jsem mu odpověděl, v tom případě o byt zájem nemám, pokud si bere 121 000 jako provizi, předpokládám, že dojede i na konec republiky s papíry, které mám podepsat. V ten moment nastal zvrat a pán Přenosil se zeptal kam a kdy má dojet. Tím to samozřejmě nekončí. V rezervační smlouvě samozřejmě byli zaškrnuty body, které nebyly pravdivé a které znevýhodňovali kupce bytu! Do předu bylo zaškrtnuto, že rezervační smlouva byla podepsána u nich v kanceláři. Tím se automaticky ruší možnost kupce odstoupit od rezervační smlouvy aniž by přišel o rezervační poplatek. V tu chvíli mi to nevadilo, protože jsem o ten byt měl opravdu zájem. V verzi kterou mi Přenosil poslal do mailu, nebylo vyplněno do kolika dní se má rezervační poplatek složit, vůbec jsme se o tom nebavili a najednou po příjezdu, tam bylo napsáno 5 pracovních dnů. Samozřejmě po podpisu mi bylo pomalu denně připomenuto ať složím rezervační poplatek. Po složení rezervačního poplatku, veškerá snaha a komunikace s realitkou najednou skončilo. 2 TÝDNY PO SLOŽENÍ REZERVAČNÍHO POPLATKU JSEM NEVIDĚL ANI NÁVRH KUPNÍ SMLOUVY. Na otázky kolik stojí náklady toho bytu, kde jsou klíče, klíče od sklepa, poštovní schránky, kde je napsána voda, elektřina, plyn pan Přenosil neměl ani tušení! Na všechno byla odpověď nevím, pán majitel mi to neřekl, pán majitel to neví, to není moje odpovědnost, zeptám se a dám Vám vědět. A tak to to bylo dokola a dokola. Když jsem chtěl kupní smlouvu do emailu po 14 dnech, bylo mi řečeno, že to bude příští týden, protože to teprve poslal právnímu oddělení. Samozřejmě po každé když jsem jemu nebo realitce volal, tak mě odbili co nejrychleji a nashledanou, všechno v pořádku z jejich strany. Když se s nima snažl můj finanční poradce spojit ohledně úvěru,neodpovídal, nezvedal a až po pár dnech reagoval. Samozřejmě důvodem veškerého zpoždění sváděl bud na prodávajícího, nebo na mě jako kupujícího. Ale, že pro to aby se koupě uskutečnila dělal úplné minimum to si nikdy nepřiznal. Nakonec jsem musel zkontaktovat přímo prodejce bytu a realitku dokopat k tomu, aby vše dotáhla do konce. Pokud bych tento krok neudělal, věřil bych, že by se prodej táhnul klidně i další 3 roky (bez přehánění) Tím to Vás všechny chci varovat, abyste se této STING realitce vyhnuli co nejdále a hlavně od pana Přenosila nic nekupovali ani přes něj nic neprodávali. Pokud tak učiníte, budete pak litovat, že jste celý proces koupě/ prodej neřešili sami, protože to uděláte sami mnohem rychleji a ušetříte si týdny stresu a provizi, kterou si nezaslouží.

Odpovědět

 

realitku?

Jitka | 30.10.2008 07:38:37

Bez realitky to dnes asi nejde, ale nevolte si hlavně realitku Oxes. Podivná firma.

Odpovědět

 

Julie | 16.04.2015 10:13:32

Proč by to nešlo bez realitky? Určitě jde, jsme toho důkazem. Stálo nás to teda hodně úsilí a jistě hrálo roli i štěstí. Byl to byt po příbuzném, dali jsme inzerát a najali si právníka. Příště bych možná do realitky i šla, ale jenom na doporučení nějaké slušné…

Odpovědět

 

Dan | 16.04.2015 11:53:45

Já jsem teda pro prodej bez realitky. Poslední dobou se těch negativních zkušeností rojí jak hub po dešti. Takže jsme vůči nim už taky trochu skeptičtí. Výhledově plánujeme prodej domu takže jsem si to trochu zjišťoval a vážně už to dnes není nutné. Jen bych si, jak říkáte, asi taky najal právníka. Pro jistotu

Odpovědět

 

Re: realitku?

Renata | 24.01.2016 21:50:16

Zkuste se obratit na realspektrum to neni zadna divna firma ale poctiva realitni kancelar :)

Odpovědět

 

Re: Re: realitku?

Roman | 26.03.2016 22:23:44

Realspektrum klasika mezi realitkami velka vyjimka zadne podvody nic 25 let na trhu, byl jsem s manzelkou moc spokojeny :)

Odpovědět

 

Marie | 27.10.2008 16:15:31

Mohou být výjimky.

Odpovědět

 

CZBG

Eva | 03.08.2008 08:04:07

Ja jsem prodavala byt v Praze pres RK CZBG (sidlo v Pardubicich) a vetsi amaterismus jsem jeste nezazila! Pri prvnim setkani jsme okamzite sepsali smlouvu o exkluzivite, ovsem dalsi akce uz takto pruzne zdaleka nebyly. S kazdou smlouvou byl problem – byly to vzory, ktere RK pouzivala pri kazdem prodeji, takze jsem stravila spoustu casu lustenim krkolomne napsanych dokumentu. Pokud si platim RK, tak bych si predstavovala, ze mi smlouvy usiji na miru a ochotne vysvetli. Lide z CZBG mi vsak nebyli schopni vysvetlit ani sve ubohe predohy; jejich komunikace s bankou byla take tristni. Navic se neustale az do okamziku samotneho prodeje objevovali nove a nove popolatky. Dokonce jsem si sama platila i znamky na katastru (to v provizi RK zahrnuto udajne neni)… Prodej se silene vlekl a nakonec byl dost vyhroceny… No jeste, ze uz to mam za sebou. Rada pro vas – CZBG rozhodne NE!

Odpovědět

 

RS Partner

Vladimír | 19.05.2008 20:51:28

Chtěli jsem koupit chalupu. Dohodli jsme se s prodávajícím makléřem, že máme určitý čas na rozmyšlenou, že on stejně jede na dovolenou a že jsme první v pořadí. Rozhodli jsem se už dříve, ale nechtěli jsme obtěžovat na dovolené nebo přímo majitele. V dohodnutý čas jsme dali vědět, že to bereme a odpověď byla dobře, vše zařídím. Za hodinu jsme se ale dověděli, že majitele uhnali nějací pražáci, nevěděl totiž, že makléř je na dovolené a jak je s námi domluven. O nabízené slevě majitel také nevěděl, naopak ten nám tvrdil, že takhle bude mít z prodeje míň, protože to jsou údajně příbuzní a jiné výmysly. Jedná se o RS Partner, pan Plch.

Odpovědět

 

Podvodníci mohou beztrestně prodávat nemovitosti v Plzeňském kraji

Radek Rendl | 06.03.2008 23:43:32

Dobrý den, chci všechny varovat před nákupem nemovitosti nebo prodeji nemovitosti přes RK APART-HAUS, spol. s.r.o., kterou vede jako jediný Martin Šmůla,trvale bytem Plzeň 4, Masarykova 921/91– na této adrese ho nezastihnete, mění je častějš jak auta. Tento pán je podezřelý a vyšetřován z tr. činu zpronevěry dle § 248/1,3 tr. zákona, před tím již byl vyšetřován 24 z toho většina nebyla prokázána a celý případ spadl do občanskoprávního řízení, kde soud rozhodl sice ve prospěch požkozených ale ty se peněz většinou nedočkají. Jedná se o to, že vám tato společnost prodá nemovitost ale peníze někteří klienti již nedostanou,on prokáže, že se nejednalo o úmysl a že všechny prostředky vložil do podnikání a spor spadne do občansko právního řízení. I přes upozorňování policie tento pán může dál podnikat a prodávat nemovitosti na internetových servrech hlavně jako je Sreality a požkozených bez toho aby byly informováni a chráněni, tak přibívá a nemají šanci se dozvědět o této podvodné společnosti žádné informace. Dále také nabízí za velmi výhodné ceny, prodej nemovitostí z veřejné dražby, kdy jsou na tyto byty většinou uvaleny v nějaké stádiu exekuce. Když odepíšete, že máte zájem, tak vam přijde informace, že byt vám prodají ještě před tím, než-li je vydaná dražební vyhláška a tudíš nemáte možnost a nárok nemovitost vidět, protože nemovitost má většinou obyvatele, kteří nevědí, že jejich nemovitost někdo prodává. Dále vám p. Šmůla po telefonu sdělí, že je třeba si byt rychle zarezervovat finační jistinou 100 tis na účet jmenované společnosti, protože je hodně zájemců a kdo si nemovitost první zarezervuje, tomu bude nabízena a dalším již ne. Toto je uvedené i v písemném sdělení, které vám přijde od této společnosti na email a kde je uvedeno, že od rezervace můžete odstoupit a rezervační jistina vám bude vrácena v plné výši. Protože se jedná většinou o velmi výhodnou cenu, tak rezervační jistinu složíte na účet a čekáte, že vám přijde poštou podepsaná rezervační smlouva,tak jak p. Šmůla slibuje. Bohužel nebo bohu dík tomu, tak není a přijde vám rezervační smlouva pouze na email, kde je uvedeno, že když od rezervační smlouvy odstoupíte tak o tuto jistinu přijdete, tedy úplně naopak než je uvedeno v zaslané inforamci od této RK. I když si myslíte a jste ujištěn, že máte nemovitost zarezervovanou, tak je dál nabízena na internetu a další lidé jsou vyzváni k tomu aby složili rezervační poplatek na účet této povedené společnosti. To si můžete sami zjistit, když někdo z vašich známých pošle email na tuto RK, že má o tuto nemovitost zájem. Jestli jsou rezervační poplatky vraceny nebo ne si doteď nejsem jist ale moc tomu již nevěřím. Zatím ale dle sdělení policie jsou poškozený jen ty co přijdou o větší obnos,než je finanční jistina 100 tis. Dále bych chtěl podotknout, že na uvedených sídlech RK nikoho nenajdete ani známku toho, že nějaký APART-HAUSE existuje. Pana Šmůlu, který to celé sám řídí, také těžko seženete,neboť ho nemůže častokrát sehnat ani policie z důvodu střídání pobytů. Dále je nutné podotknout, že při tom množství, kolik tato RK prodává bytů,nejsou všichni vždy poškozeny, to znamená, že to máte jak sázku do loterie buď a nebo. Jak je možné se bránit, když nikde není o této společnosti nic záporného napsáno a oni mohou dál nabízet služby RK. Co je vám platné, že prodáte byt, peníze nedostanete a ještě se o ně musíte soudit a nakonec se jich třeba ani nedočkáte a panu Šmůlovi to stále vychází neboť se lidé nedostanou k informacím, které by je od spolupráce s touto RK varovali.

Odpovědět

 

Re: Podvodníci mohou beztrestně prodávat nemovitosti v Plzeňském kraji

Lilly | 16.09.2020 08:55:37

Dobrý den, v tomto případě soudy, ani PČR nemůžou nic moc dělat.. Musíte na toho blbá dát pádný důvod na Finanční úřad. Tady je potom alespoň nějaká možnost. Sice nic vám nikdo nevrátí, ale možná ho FÚ zničí. Takový blby jsou většinou nemajetni a i společnost mají za 1,– Kč. Dokonce je na takové blby vedeno několik exekucí. Je zarážející, že trestní právo nic nenadela, max podmínku a vrácení, ale z čeho, když nic nemá takový blb a mít nebude. Takže první zkontrolovat rzp, pak recenze. A třikrát si zkontrolovat, kam a na co co dát.. Zákony už se projednávájí ve vládě.. I na ně dojde.

Odpovědět

 

RK Pokorný Brno

Rad | 30.05.2007 13:44:05

zkouším touto cestou najít zákazníky RK Pokorný-reality Brno. Jednatelem je p.Tomáš Pokorný. I já mám s ním velmi špatnou zkušenost.V roce 2005 mě kontaktoval,po­něvadž se na netu dostal k informaci,že nabízím k prodeji RD.Ale exkluzivitu jsem rozhodně odmítla dát jakékoliv RK(pro špatnou zkušenost).Takže jsem nakonec souhlasila s tím,že RK Pokorný má svolení mou nemovitost nabízet. Nic víc. Po 2 letech(kdy už je nemovitost prodaná) mi přišlo,že pohledávka ve výši 175tis.(!!!) přechází z RK Pokorný na p.Pokornou. Okamžitě jsem se snažila kontaktovat na uvedených telef.číslech­.Marně. Pevná linka zrušená,mob.také.E-mail nedoručen. Pošta nepřebraná…Nu- tak jsem podala trestní oznámení- a taky se mi ozval jistý JUDr.,že má klienta se stejným problémem… Má ještě někdo stejný problém? Děkuji za příspěvky. Kontakt:bydlet­podnikat@seznam­.cz

Odpovědět

 

Re: RK Pokorný Brno

Karel | 05.06.2018 19:38:40

Máte někdo zkušenosti s dobrou realitní kanceláří ve Vyškově?

Odpovědět

 

Re: Re: RK Pokorný Brno

Vojtěch | 06.06.2018 14:15:10

Co budete prodávat?

Odpovědět

 

Re: Re: Re: RK Pokorný Brno

Karel | 07.06.2018 12:30:36

Domek po rodičích potřebuji co nejrychleji prodat…

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: RK Pokorný Brno

Daniel | 08.06.2018 12:03:31

Já mohu doporučit realitní kancelář coloseumreality.cz, sám jsem přes ně prodával dům :-)

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: RK Pokorný Brno

Ondra | 07.09.2018 14:31:55

Máte někdo zkušenosti s realitní kanceláří z okolí Prahy?

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: RK Pokorný Brno

Erik | 09.09.2018 16:14:10

Já jsem využil služby realitní kanceláře Edoxreality pro prodej našeho domu a byl jsem ve všech stránkách spokojen.

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RK Pokorný Brno

Ondra | 11.09.2018 14:05:37

A jak to probíhalo? co proto musím udělat? stačí jim jen zavolat?

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RK Pokorný Brno

Erik | 12.09.2018 12:31:01

Ano stačí jim zavolat, podívejte se na jejich stránky, mají tam telefon. Já jsem zavolala a makléř pak přilej ke mě.

Odpovědět

 

Re: Re: Re: Re: RK Pokorný Brno

Šárka | 03.03.2021 11:03:37

My jsme dali důvěru realitní společnosti Reality Populo a nezklamali nás. Velmi jsme byli spokojeni s jejich profesionálním, vstřícným a lidským přístupem. Od začátku spolupráce vše probíhalo hladce. Perfektně u nich fungoval právní servis. Vždy jsme byli informováni o průběhu všech prohlídek a veškerých dalších úkonech. Velikou výhodou oproti většině realitních společností je jejich cena oproti konkurenci, jsou výrazně levnější. Prodávali jsme byt a nejmenovaná realitní společnost chtěla provizi 200 000 kč. Reality Populo si za tentýž byt vzali provizi 89 000 Kč. Vřele doporučujeme dál.

Odpovědět

 

Náš tip

BALANČNÍ STOLIČKA myERGOSIT

Balanční stolička myERGOSIT je dynamickým a ergonomickým doplňkem k výškově stavitelnému stolu. Čtyři způsoby tvarování sedáku, výšky sezení pro děti a pro dospělé. Do dětských pokojů, domácích i profesionálních kanceláří.

 

Vábnička pro likvidaci komárů JATA

Zbavte se komárů účinně a přitom ekologicky - na terase, balkóně i ve stanu nebo karavanu - díky vábničce JATA. 

 

LEVNÉ PLECHOVÉ GARÁŽE A SKLADY

Montované plechové garáže za skvělé ceny - různé rozměry, barvy a způsoby provedení.

 

PLASTOVÉ RÝHOVANÉ DESKY Z „TRAPLASTU“

Taky nechcete, aby vám podlaha terasy shnila? Tak použijte terasovou rýhovanou desku z materiálu Traplast™. sluší jí to i na balkonech, restauračních zahrádkách, přístavních molech, kolem bazénů.

 

MARKÝZY WEINOR

Nekompromisně čistý design a kvalita markýz od top německého výrobce Weinor

 

Sprchový kout s mramorovou vaničkou

Akce! Sprchové kouty s kvalitní pevnou vaničkou z litého mramoru. Dlouhá životnost, prodloužená záruka a zaručená spokojenost. Provádíme demontáže starých sprchových koutů a montujeme nové po celé ČR.

 

Reklama

Reklama

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.