Reklama

Zajímavé odkazy

Knihy

Pracujeme se dřevem

Obsah: Kniha srozumitelným a jednoduchým způsobem seznámí čtenáře se základními možnostmi jak zpracovávat dřevo, aby se stalo příjemným a poslušným materiálem v rukou řemeslníka - kutila i profesionála. Informace jsou členěny podle postupů práce: začínají nákupem, sušením a skladováním dřeva, následují technologické postupy (broušení, štípání, tesání, řezání, soustružení, spojování, ochrana dřeva i povrchové úpravy) a popis vybavení dílny a vhodných nástrojů.
Autor: Martin Patřičný
Datum vydání: 15.9.2004

 

Police, dělící stěny a skříně

Obsah: Díky této příručce si sami uděláte šikovnou polici na knihy, předělovou stěnu do bytu nebo originální skříň a to nejen z masivního dřeva, ale i s použitím méně obvyklých materiálů. Podrobné návody vysvětlují každý pracovní postup jasně a přehledně krok za krokem a jsou doprovázeny názornými fotografiemi a obrázky.
Autor: Stefan Winkelmeyr
Datum vydání: 6.8.2002

 

Podlahy

Podtitul: Konstrukce, skladby, opravy  
Obsah: Potřebuje váš byt či dům novou podlahu? Rozhodujete se, zda oslovit odbornou firmu, nebo se pustit do stavby či opravy svépomocí? Publikace od zkušeného specialisty na nejrůznější druhy podlah a podlahovin, autora odborných knih i učebnic a zároveň kutila, který mnoho podlah sám položil, přináší nápady, "grify" i návyky, které mohou pomoci podlahářům i laickým řemeslníkům vybrat, položit, případně opravit podlahu. Zabývá se konstrukčními systémy podlah, požadavky na podlahy pro různá prostředí i estetickým působením podlahové plochy. Hlavní část knihy potom patří skladbám podlah (podložky, stěrky, izolace, materiály pro podlahy, podkladní vrstvy) a vlastním podlahovinám, jejich pokládání, výhodám i problémům spjatým s provozem. Samozřejmostí jsou popisy nejčastějších vad a poruch a návrhy, jak je odstranit.
Autor: Ladislav Steiner
Datum vydání: 24.8.2005

 

Podlahy

Podtitul: Materiály, výběr, údržba  
Obsah: Publikace velice přehledně seznamuje čtenáře s podlahovými krytinami a materiály, které se běžně prodávají na našem trhu. Zaměřuje se především na užitné vlastnosti krytin, upozorňuje jak na přednosti, tak i na případné nedostatky. Součástí knihy jsou také informace o náročnosti pokládky té které podlahy a návody na její údržbu a ošetřování.
Autor: Gisela Růžičková, Sylva Svobodová
Datum vydání: 26.6.2003

 

Ploty, zídky a živé ploty

Obsah: Chystáte se ohradit svoji zahradu plotem, zídkou nebo živým plotem? Tato příručka vám poradí s výběrem materiálu a rostlin, se stavbou, s údržbou a s ošetřováním. Najdete zde návody, jak si postavit kamennou zídku, rustikální ohradu, běžný plot z latí, drátěného pletiva či jak správně vybrat a zasadit dřeviny na živý plot. Každý pracovní krok je jasně a srozumitelně popsán a vysvětlen v textu i na obrázcích.
Autor: Peter Himmelhuber
Datum vydání: 15.4.2003

 

Ploty

Obsah: Ploty nás chrání před zvědavými zraky a nevítanými návštěvníky, ale i psychicky, tím, že vymezují naše teritorium. Každý plot by měl odpovídat charakteru místa a stavby, které obklopuje. Tato kniha vás seznámí s potřebnými znalostmi o plotech – zejména s jednotlivými typy, stavbou a opravami.
Autor: Jiří Šťastný
Datum vydání: 22.4.2004

 

Ploty

Obsah: Ploty a oplocení jsou významným prvkem ve vztahu k architektuře objektu i ve vztahu ke svému okolí, kde nabývají i další, prostorutvornou funkci. Rozhodnout správně, zda-li oplotit či ne, je náročný úkol pro projektanta i architekta a v prvé řadě majitele a uživatele objektu. A v případě kladného rozhodnutí potom otázka pokračuje, totiž jaký plot je správný a jak jej provést.
Autor: Václav Hájek
Datum vydání: 16.11.2000

 

Pergoly, ploty a terasy

Obsah: Chystáte se stavět pergolu, plot z fošen nebo tyčkový plot, vydláždit terasu betonovými dlaždicemi, kamennými deskami nebo cihelnou dlažbou? Všechny pracovní kroky jsou jednoduše popsány a vysvětleny slovem i obrazem. Každý titul edice „vlastníma rukama“ obsahuje více než 200 barevných obrázků. Přehledné symboly pro každý druh práce ukazují na první pohled stupeň obtížnosti, fyzickou a časovou náročnost, potřebné nářadí a předpokládanou úsporu.
Autor: Helga Voit, Anton Hinkofer
Datum vydání: 29.9.2003

 

Pergoly

Obsah: Jak a kde zhotovit pergolu jako charakteristickou součást obytné zahrady či dvora, jaký volit materiál, konstrukci a styl, se dozví čtenář po přečtení této knihy. Najde v ní popis jednotlivých detailů stavby i stavebnicových systémů, ze kterých lze poměrně snadno pergolu vybudovat a navíc nápady a příklady jako inspiraci k vlastnímu řešení.
Autor: Karel Pavas
Datum vydání: 2.5.2002

 

Pece na pizzu a chleba

Obsah: Po přečtení publikace dokáže postavit zahradní pec na pizzu i méně zkušený amatér. A dozví se jak by měla vypadat profesionální pec a jak ji postavit. Naprostou novinkou jsou domácí kuchyňská otevřená ohniště (mohou je používat i hotely a restaurace), kde se připravují pizzy, peče chleba a další pečivo. V knize najde čtenář i kreslený návod na stavbu zahradního domku, případně vestavby pece do chalupy, kde lze péct chléb, pečivo a jako druhou vsázku například ryby, koláče atd.. Třetina knihy je věnována receptům na domácí chléb a různé druhy pizz.
Autor: Václav Vlk, Nevenka Vlková
Datum vydání: 2.7.1999

 

Opravy poškozených stěn a podlah

Obsah: Poškození vlhkostí, trhlina v omítce, škrábanec na parketách - jestliže chcete ušetřit za drahé řemeslníky nebo za pořízení nového povrchu podlahy či stěny, najdete v této příručce mnoho cenných rad, jak provádět opravy. Podrobné návody vysvětlují každý pracovní postup jasně a přehledně krok za krokem a jsou doprovázeny názornými fotografiemi a obrázky.
Autor: Max Direktor
Datum vydání: 23.5.2002

 

Nejčastější problémy při rekonstrukci domů

Obsah: Publikace objasňuje často se vyskytující problémy, které se objevují při rekonstrukcích stávajících objektů. Seznámí čtenáře s nejčastěji používanými typy konstrukcí a se způsoby, jak postupovat při sanačních zásazích.
Autor: Kamil Barták
Datum vydání: 11.9.1998

 

Krby II

Obsah: Nová koncepce knihy o krbech, která zachycuje moderní technologie a materiály. Přináší více informací o plynových a elektrických vložkách krbů a o návrzích jak tyto krby a topné soustavy s nimi obsluhovat a jak je ekonomicky využít.
Autor: Václav Vlk
Datum vydání: 27.5.1999

 

Komíny

Obsah: Publikace aktuálně a srozumitelně seznamuje čtenáře s problematikou odvodu spalin od spotřebičů na tuhá, kapalná a plynná paliva. Dotýká se novostaveb i rekonstrukcí a popisuje (podle nových evropských norem) zásady a způsob stavby jednovrstvých zděných komínů, keramických komínů Schiedel, kovových komínů a způsoby a návody na rekonstrukce komínů vložkováním.
Autor: František jiřík
Datum vydání: 20.9.2004

 

Kachlové a selské sporáky

Obsah: Kachlové a selské sporáky patří k tradičnímu vybavení chalup. Informace o jejich opravě, volbě klasických i moderních materiálů, vnitřní konstrukci, opravě jednotlivých kovových částí i kování, vložkách na topnou vodu i o stavbě nových sporáků čtenáři najdou v této publikaci.
Autor: Václav Vlk, Martin Vlk
Datum vydání: 15.11.2000

 
1 2 3

Reklama

Náš tip

WPC TERASA – STÁLÁ BARVA, SNADNÁ ÚDRŽBA

Komfortní terasa do zahrady i k bazénu. Minimální nároky na údržbu – stálá barva a dlouhá životnost i bez natírání. Kvalitní dřevoplast evropské výroby, plný profil prken. Široká nabídka odstínů. Kalkulace zdarma.

 

OCHRANNÉ ROHY ZDIVA

Ochranný roh zdiva je využíván v místech většího pohybu a všude tam kde jsou rohy zdiva ohrožené přenášením předmětů. Ochranné rohy vyrábíme z matného broušeného nerezového materiálu v délkách 80 až 1490 cm. Ochranný roh je tak nejen velmi praktický ale současně je i designovým prvkem.

 

V zahradě pomohou bakterie

Bakteriální přípravky pro široké využití v zahradě – přípravky do záhonů, kondicionér pro trávníky, přírodní hnojiva a urychlovače kompostu.

 

MASIVNÍ POSTELE OD ČESKÉHO VÝROBCE

Masivní postel NOE je stvořena pro maximální pohodlí. Rám postele nemá nohy a proto se nekopnete. Rohy a hrany jsou zaoblené a čelo má naklonění, aby jste se pohodlně opřeli.

 

NAPLÁNUJTE SI VAŠI TERASU

Chcete vědět, jak bude vypadat vaše terasa po položení vybrané dlažby? Využijte aplikaci Semmelrock GardenVisions a vyzkoušejte různé varianty. Ke stažení v App Store a na Google Play.

 

Zelené stěny - dokonalá imitace

Umělé zelené stěny jsou velmi trvanlivé, nenáročné na údržbu a poskytují vysokou míru zakrytí. Navíc jsou prakticky jediným řešením v interiérech s nedostatečným přirozeným světlem nebo s náročnými klimatickými podmínkami. Nevyžadují žádné stavební a jiné úpravy.

 

Reklama

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.

nastavit jako domovskou stránku

© Bydlení pro každého  |  webdesign a programování: weto.cz webdesign
TOPlist RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom