Pianeta - umělé rostliny

Reklama

Zajímavé odkazy

Knihy

Pracujeme se dřevem

Obsah: Kniha srozumitelným a jednoduchým způsobem seznámí čtenáře se základními možnostmi jak zpracovávat dřevo, aby se stalo příjemným a poslušným materiálem v rukou řemeslníka - kutila i profesionála. Informace jsou členěny podle postupů práce: začínají nákupem, sušením a skladováním dřeva, následují technologické postupy (broušení, štípání, tesání, řezání, soustružení, spojování, ochrana dřeva i povrchové úpravy) a popis vybavení dílny a vhodných nástrojů.
Autor: Martin Patřičný
Datum vydání: 15.9.2004

 

Police, dělící stěny a skříně

Obsah: Díky této příručce si sami uděláte šikovnou polici na knihy, předělovou stěnu do bytu nebo originální skříň a to nejen z masivního dřeva, ale i s použitím méně obvyklých materiálů. Podrobné návody vysvětlují každý pracovní postup jasně a přehledně krok za krokem a jsou doprovázeny názornými fotografiemi a obrázky.
Autor: Stefan Winkelmeyr
Datum vydání: 6.8.2002

 

Podlahy

Podtitul: Konstrukce, skladby, opravy  
Obsah: Potřebuje váš byt či dům novou podlahu? Rozhodujete se, zda oslovit odbornou firmu, nebo se pustit do stavby či opravy svépomocí? Publikace od zkušeného specialisty na nejrůznější druhy podlah a podlahovin, autora odborných knih i učebnic a zároveň kutila, který mnoho podlah sám položil, přináší nápady, "grify" i návyky, které mohou pomoci podlahářům i laickým řemeslníkům vybrat, položit, případně opravit podlahu. Zabývá se konstrukčními systémy podlah, požadavky na podlahy pro různá prostředí i estetickým působením podlahové plochy. Hlavní část knihy potom patří skladbám podlah (podložky, stěrky, izolace, materiály pro podlahy, podkladní vrstvy) a vlastním podlahovinám, jejich pokládání, výhodám i problémům spjatým s provozem. Samozřejmostí jsou popisy nejčastějších vad a poruch a návrhy, jak je odstranit.
Autor: Ladislav Steiner
Datum vydání: 24.8.2005

 

Podlahy

Podtitul: Materiály, výběr, údržba  
Obsah: Publikace velice přehledně seznamuje čtenáře s podlahovými krytinami a materiály, které se běžně prodávají na našem trhu. Zaměřuje se především na užitné vlastnosti krytin, upozorňuje jak na přednosti, tak i na případné nedostatky. Součástí knihy jsou také informace o náročnosti pokládky té které podlahy a návody na její údržbu a ošetřování.
Autor: Gisela Růžičková, Sylva Svobodová
Datum vydání: 26.6.2003

 

Ploty, zídky a živé ploty

Obsah: Chystáte se ohradit svoji zahradu plotem, zídkou nebo živým plotem? Tato příručka vám poradí s výběrem materiálu a rostlin, se stavbou, s údržbou a s ošetřováním. Najdete zde návody, jak si postavit kamennou zídku, rustikální ohradu, běžný plot z latí, drátěného pletiva či jak správně vybrat a zasadit dřeviny na živý plot. Každý pracovní krok je jasně a srozumitelně popsán a vysvětlen v textu i na obrázcích.
Autor: Peter Himmelhuber
Datum vydání: 15.4.2003

 

Ploty

Obsah: Ploty nás chrání před zvědavými zraky a nevítanými návštěvníky, ale i psychicky, tím, že vymezují naše teritorium. Každý plot by měl odpovídat charakteru místa a stavby, které obklopuje. Tato kniha vás seznámí s potřebnými znalostmi o plotech – zejména s jednotlivými typy, stavbou a opravami.
Autor: Jiří Šťastný
Datum vydání: 22.4.2004

 

Ploty

Obsah: Ploty a oplocení jsou významným prvkem ve vztahu k architektuře objektu i ve vztahu ke svému okolí, kde nabývají i další, prostorutvornou funkci. Rozhodnout správně, zda-li oplotit či ne, je náročný úkol pro projektanta i architekta a v prvé řadě majitele a uživatele objektu. A v případě kladného rozhodnutí potom otázka pokračuje, totiž jaký plot je správný a jak jej provést.
Autor: Václav Hájek
Datum vydání: 16.11.2000

 

Pergoly, ploty a terasy

Obsah: Chystáte se stavět pergolu, plot z fošen nebo tyčkový plot, vydláždit terasu betonovými dlaždicemi, kamennými deskami nebo cihelnou dlažbou? Všechny pracovní kroky jsou jednoduše popsány a vysvětleny slovem i obrazem. Každý titul edice „vlastníma rukama“ obsahuje více než 200 barevných obrázků. Přehledné symboly pro každý druh práce ukazují na první pohled stupeň obtížnosti, fyzickou a časovou náročnost, potřebné nářadí a předpokládanou úsporu.
Autor: Helga Voit, Anton Hinkofer
Datum vydání: 29.9.2003

 

Pergoly

Obsah: Jak a kde zhotovit pergolu jako charakteristickou součást obytné zahrady či dvora, jaký volit materiál, konstrukci a styl, se dozví čtenář po přečtení této knihy. Najde v ní popis jednotlivých detailů stavby i stavebnicových systémů, ze kterých lze poměrně snadno pergolu vybudovat a navíc nápady a příklady jako inspiraci k vlastnímu řešení.
Autor: Karel Pavas
Datum vydání: 2.5.2002

 

Pece na pizzu a chleba

Obsah: Po přečtení publikace dokáže postavit zahradní pec na pizzu i méně zkušený amatér. A dozví se jak by měla vypadat profesionální pec a jak ji postavit. Naprostou novinkou jsou domácí kuchyňská otevřená ohniště (mohou je používat i hotely a restaurace), kde se připravují pizzy, peče chleba a další pečivo. V knize najde čtenář i kreslený návod na stavbu zahradního domku, případně vestavby pece do chalupy, kde lze péct chléb, pečivo a jako druhou vsázku například ryby, koláče atd.. Třetina knihy je věnována receptům na domácí chléb a různé druhy pizz.
Autor: Václav Vlk, Nevenka Vlková
Datum vydání: 2.7.1999

 

Opravy poškozených stěn a podlah

Obsah: Poškození vlhkostí, trhlina v omítce, škrábanec na parketách - jestliže chcete ušetřit za drahé řemeslníky nebo za pořízení nového povrchu podlahy či stěny, najdete v této příručce mnoho cenných rad, jak provádět opravy. Podrobné návody vysvětlují každý pracovní postup jasně a přehledně krok za krokem a jsou doprovázeny názornými fotografiemi a obrázky.
Autor: Max Direktor
Datum vydání: 23.5.2002

 

Nejčastější problémy při rekonstrukci domů

Obsah: Publikace objasňuje často se vyskytující problémy, které se objevují při rekonstrukcích stávajících objektů. Seznámí čtenáře s nejčastěji používanými typy konstrukcí a se způsoby, jak postupovat při sanačních zásazích.
Autor: Kamil Barták
Datum vydání: 11.9.1998

 

Krby II

Obsah: Nová koncepce knihy o krbech, která zachycuje moderní technologie a materiály. Přináší více informací o plynových a elektrických vložkách krbů a o návrzích jak tyto krby a topné soustavy s nimi obsluhovat a jak je ekonomicky využít.
Autor: Václav Vlk
Datum vydání: 27.5.1999

 

Komíny

Obsah: Publikace aktuálně a srozumitelně seznamuje čtenáře s problematikou odvodu spalin od spotřebičů na tuhá, kapalná a plynná paliva. Dotýká se novostaveb i rekonstrukcí a popisuje (podle nových evropských norem) zásady a způsob stavby jednovrstvých zděných komínů, keramických komínů Schiedel, kovových komínů a způsoby a návody na rekonstrukce komínů vložkováním.
Autor: František jiřík
Datum vydání: 20.9.2004

 

Kachlové a selské sporáky

Obsah: Kachlové a selské sporáky patří k tradičnímu vybavení chalup. Informace o jejich opravě, volbě klasických i moderních materiálů, vnitřní konstrukci, opravě jednotlivých kovových částí i kování, vložkách na topnou vodu i o stavbě nových sporáků čtenáři najdou v této publikaci.
Autor: Václav Vlk, Martin Vlk
Datum vydání: 15.11.2000

 
1 2 3

Náš tip

DĚTSKÉ ROUSTOUCÍ ŽIDLE A STOLY MAYER

Kvalitní židle a stoly značky MAYER do dětského pokoje pro vaše školáky. Široký výběr rostoucích židlí a rostoucích stolů v různých barevných variantách a s mnoha doplňky. Odolné potahy Aquaclean s jednoduchou údržbou.

 

STOLNÍ TERACOTA GRIL JATA GR 559

Využijte grilovací sezónu naplno se stolním teracotovým grilem Jata GR 559 vyrobeným ve Španělsku. Gril disponuje ručně vyráběnou 15 mm keramickou deskou s nepřilnavým povrchem odolným proti poškrábání. Plocha 46 x 28 cm zajistí kvalitní grilování pro všechny druhy mas s unikátní přírodní chutí.

 

LEVNÉ PLECHOVÉ ZAHRADNÍ DOMKY

Montované plechové zahradní domky, garáže a sklady za skvělé ceny - různé rozměry, barvy a způsoby provedení.

 

PLASTOVÉ PLOTOVKY Z „TRAPLASTU“

Nemáte zatím žádnou zkušenost s plastovými plotovkami z materiálu Traplast™? Chtěli byste si prohlédnout plastovou plotovku ve vybrané barvě? Objednejte si vzorek zdarma.

 

ŠIKMÉ EXTERIÉROVÉ ŽALUZIE

Šikmá okna jsou jedinečný a krásný doplněk. S šikmými venkovními žaluziemi se navíc nebude interiér přehřívat.

 

Sprchový kout s mramorovou vaničkou

Akce! Sprchové kouty s kvalitní pevnou vaničkou z litého mramoru. Dlouhá životnost, prodloužená záruka a zaručená spokojenost. Provádíme demontáže starých sprchových koutů a montujeme nové po celé ČR.

 

Reklama

Reklama

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.