RONAL Bathrooms - Koupelny

Reklama

Podlaha musí být stabilní, pevná a zvukotěsná. S tím pomůže vhodná kombinace zdiva a stropní konstrukce

Poslat upozornění na tento článek emailem Vytisknout článek

24.07.2023

Dvě patra jsou lepší než jedno, trend staveb do výšky se zase vrací. To dokázal i průzkum od společnosti Ipsos cílící na Čechy, kteří plánují měnit svou bytovou situaci.

Na oddělení jednotlivých podlaží je dobré myslet už při plánování hrubé stavby, jelikož stropy dodatečně nevyměníte. Proto by spolu měly všechny konstrukční prvky ladit jak po praktické, tak i po estetické stránce. Kombinace stropní a podlahové konstrukce proto není náhodná. Nabídka materiálů, které lze za tímto účelem využít, je velmi široká, nicméně jedno z nejlepších řešení pro rodinné domy představují stropní vložky Porotherm MIAKO v kombinaci s nosníky POT.

„Dům by měl být kvalitně izolován ze všech stran, což platí jak pro obvodové zdivo, tak i pro podlahy a stropy. Pokud je oddělení jednotlivých pater provedeno správně, minimalizují se tepelné ztráty, roste energetická účinnost domu, a to dále přispívá k úspoře nákladů na vytápění. Základním předpokladem pro provedení kvalitní konstrukce podlahy je správně zajištěný strop nižšího patra, který musí kromě izolačních vlastností splnit i požadavky na rovinnost povrchu,“ vysvětluje ředitel produktového managementu a business developmentu Jiří Dobiáš.

U stropních konstrukcí Porotherm MIAKO se častěji uplatňuje metoda vzepětí před provedením betonáže. Pro minimalizaci celkového průhybu stropní konstrukce Porotherm se u větších rozpětí ukládají stropní trámy se vzepětím 1/400–1/300 rozpětí. Pokud si investor vybere zdivo i stropní vložky, nosníky a věncovky u stejné značky, tj. u Porothermu, zajistí si, že tyto materiály budou navrženy tak, aby spolu dokonale ladily a byly vzájemně kompatibilní, což usnadňuje jejich instalaci a minimalizuje možné problémy s přizpůsobením jednoho materiálu k druhému. Volba komplexního řešení zároveň usnadňuje objednávání jednotlivých položek a plánování dodávek. Navíc v případě Porothermu mohou stavebníci využít i službu návrhu kladecího plánu stropu, nebo se o správném postupu hrubé stavby poradit s odborníky.

„Důležité je u keramobetonových stropních konstrukcí Porotherm MIAKO správné provedení betonáže. To znamená, že vodorovná vrstva betonu nad keramickými vložkami musí mít všude stejnou tloušťku (obvykle 60 mm). V současnosti nabízí Porotherm dva typy stropů – klasické s celoplošnou nadbetonávkou (tl. 21–29 cm, do světlého rozpětí 8 m) a stropy, kde se betonuje jenom mezi vložkami (Porotherm BNK). Při realizaci těchto stropů se betonuje pouze prostor mezi vložkami MIAKO BNK. Tím je definována výška desky (25 cm) a není třeba při betonáži kontrolovat výšku nadbetonávky. U tohoto řešení je navíc možné betonáž přerušit i během realizace, stačí vždy najednou vybetonovat trám po celé jeho délce. Pro naše zákazníky nabízíme zpracování kladecího plánu stropu včetně výpisu prvků a cenové nabídky,“ popisuje statik za společnost Wienerberger Ivo Petrášek.

Finální povrch podlahy nesmí vykazovat odchylku větší než půl centimetru na metr, někdy dokonce 2 milimetry na metr. Proto je nutný rovný podklad a toho lze lehce docílit u stropů Porotherm MIAKO při dodržení všech doporučení.

U stropů jsou také zásadní akustické vlastnosti, nejen když oddělují jednotlivé byty. Požadavky na omezení hluku se vztahují i na rodinné domy či mezonety, protože o tom, jak nepříjemné je slyšet kroky nad hlavou, se přesvědčí každý rezident, co nežije v domě sám. Stejně jako u akustických stěn i u stropů platí, že se nesmějí provádět zásahy ve vrstvách, které mají sloužit jako kročejová izolace pod lehké nebo těžké plovoucí podlahy a že je třeba si dát pozor na místa, kudy vedou vodovodní trubky či elektrické kabely.

- TZ - 

Článek byl zobrazen 154 krát.

Diskuze k článku

Přidat příspěvěk

Nenalezen žádný záznam

Kontextová reklama

  • KATYS - výroba nábytku, oken a dveří na míru

    Potřebujete kvalitní nábytek, okna nebo dveře na zakázku? Na míru vám vyrobíme dřevěná okna, interiérové i vchodové dveře, nábytek nebo kuchyni. Máme více než 20 let zkušeností a tisíce spokojených zákazníků.
  • Moderní rodinné domy ze zateplených tvárnic Durisol

    Zateplené tvárnice DURISOL mají řadu předností. Domy stavěné z tohoto systému jsou navíc moderní, promyšlené do posledního detailu a krásné. Prohlédněte si náš katalog RD!
  • Schody na zakázku od českého výrobce

    Trepp-art vám nabízí dřevěné a ocelové schody a schodiště na zakázku. Máme za sebou téměř 20 let zkušeností a tisíce realizací po celé Evropě. Digitální zaměření po celé ČR je zdarma.

Zpět na předchozí stránku

Náš tip

PLASTOVÉ PLOTOVKY Z „TRAPLASTU“

Nemáte zatím žádnou zkušenost s plastovými plotovkami z materiálu Traplast™? Chtěli byste si prohlédnout plastovou plotovku ve vybrané barvě? Objednejte si vzorek zdarma.

 

STOLNÍ TERACOTA GRIL JATA GR 559

Využijte grilovací sezónu naplno se stolním teracotovým grilem Jata GR 559 vyrobeným ve Španělsku. Gril disponuje ručně vyráběnou 15 mm keramickou deskou s nepřilnavým povrchem odolným proti poškrábání. Plocha 46 x 28 cm zajistí kvalitní grilování pro všechny druhy mas s unikátní přírodní chutí.

 

DĚTSKÝ SEDACÍ VAK KRAVIČKA

Dětský sedací vak pro nejmenší v motivu kravičky. Jedinečný dárek pro Vaše dítě ve kterém si může hrát, lenošit, pozvat si kamarády a společně si zařádit. Děti si velice rychle sedací vak oblíbí, vak je několikanásobně zabezpečen proti vniknutí, náplň nevyvolává alergie.

 

ZÁBRANY KVĚTINOVÝCH TRUHLÍKŮ

Nenápadné a praktické zábrany květinových truhlíků Dastech spolehlivě zajistí umístění květin na okenních parapetech a zabezpečí je proti nechtěnému pádu.

 

Nový plynový gril Riwall

Luxusní plynový gril Riwall PRO RGG 41 EXL zvládne jakékoli grilování. Je vybaven 5 hořáky s nerezovým krytem a odtokem pro odkapávající tuk a piezo elektrickým zapalováním.

 

Hydromasážní a vířivé vany se světlem

Akce! Vybrané modely masážních a vířivých van za super ceny. Rádi relaxujete ve vaně po dlouhém a náročném dni? Právě pro Vás vyrábíme kvalitní vany vybavené jak hydromasáží, tak i jemnou AIR masáží. Česká výroba, prodloužená záruka, odborná montáž. Vše zajistíme.

 

Reklama

Reklama

Partnerské weby

Reklama

Další zajímavé magazíny ...

Světadíly.cz

Světadíly

Portál do světa cestování. Každý den nové články, tipy na cesty, recenze, fotografie. Nabídka zájezdů a ubytování po cecelém světě

TureckoDovolená.eu

Dovolená v Turecku

Poznejte barvy a krásy Turecka s naším průvodcem pro cestovatele.

GolfovýMagazín.cz

Golfový magazín

Online golfové statistiky, rady a tipy pro zlepšení hry, objevte s námi kouzlo golfu!

Rudé-Moře.com

Rudé moře

Vše o rudém moři, fauna a flóra, oblíbená letoviska a potápěčské lokality.

ŘeckoZájezdy.cz

Řecko zájezdy

Stránky zaměřené na Řecko a řecké ostrovy. Zajímavé tipy a informace pro cestovatele.